Jak kobieta może osiągnąć życiowy sukces

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 10-05-2012 r.

Mogłoby się wydawać, że dążenie kobiet do sukcesu stało się w ostatnim czasie dosyć modne. Jednak czy rzeczywiście jest to tylko aktualny trend? A może rzeczywista potrzeba części pań? I czy w ogóle kobieta może osiągnąć życiowy sukces? W jaki sposób?

Czym dla kobiety jest sukces?

Wbrew pozorom, celem przedsiębiorczych kobiet jest osiągnięcie sukcesu nie tylko w sferze zawodowej, ale również w życiu prywatnym. Wprawdzie sukcesy związane z karierą zawodową pozwalają kobiecie czuć się niezależną i spełnioną. Jednak przy braku jednoczesnej równowagi sfery zawodowej z prywatną, pełne osiągnięcie życiowego sukcesu nie jest możliwe.

Sukces według kobiety to nie tylko możliwość spełniania się, ale również zdolność pogodzenia dwóch najważniejszych dla niej środowisk – tego związanego z karierą i tego, który dotyczy jej rodziny i życia prywatnego.

Od czego zależy osiągniecie sukcesu przez kobietę?

Kiedy już wiemy, czym dla kobiety jest rzeczywisty sukces, to teraz najwyższa pora zastanowić się, od czego może zależeć jego osiągnięcie. Z pewnością kwestią kluczową są cechy osobowościowe każdej z pań. Silny charakter, determinacja i mocne ukierunkowanie na cel sprawiają, że kobieta jest zdolna do pełnej organizacji swojego życia w taki sposób, aby dążenie do sukcesu zawodowego nie odbijało się negatywnie na jej życiu prywatnym (i na odwrót).

Drugą kwestią są wysokie kwalifikacje zawodowe kobiet oraz chęć ciągłego zdobywania nowych. Przedstawicielki płci pięknej cechują się elastycznością, dzięki czemu bez problemu przystosowują się do nowych warunków życiowych czy zawodowych. O wiele łatwiej przychodzi im również nauka nowych umiejętności. Kwestia ta jest niezwykle ważna szczególnie w przypadkach, kiedy zdobycie nowych kwalifikacji zwiększa ich szanse na zdobycie kierowniczego stanowiska czy wyższej pozycji w firmie.

 

Co przeszkadza w osiągnięciu sukcesu przez kobietę?

Osobowość czy dostateczne wykształcenie i kwalifikacje nie wystarczą do osiągnięcia sukcesu przez kobietę. Niezmienną barierą w walce o marzenia od lat stanowi… prawo. Brak udogodnień dla matek, które chcą nie tylko poświęcać się w pełni dzieciom, ale również zadbać o własną karierę zawodową sprawia, że pogodzenie tych dwóch sfer życiowych staje się coraz trudniejsze.

Dlatego niezwykła rolę w życiu każdej kobiety dążącej do sukcesu odgrywają jej najbliżsi. To oni, poprzez swoją pomoc w codziennych obowiązkach, jak też wsparcie psychiczne otwierają każdej pani drzwi do życiowego sukcesu. Natomiast kobiety powinny jak najczęściej korzystać z oferowanej pomocy, gdyż – mimo najszczerszych chęci i największej determinacji – nie są w stanie udźwignąć wszystkich życiowych obowiązków.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26316 )
Array ( [docId] => 26316 )