Jak odnieść sukces zawodowy będąc kobietą

Kategoria: HR
Autor: Stwora Sylwia
Data: 28-05-2012 r.

Powszechnie panujący stereotyp o podziale zawodów na „męskie” i „kobiece” powoduje, że płci pięknej ciągle trudno jest odnieść sukces zawodowy. Jednak, gdy kobieta jest pewna siebie, potrafi wykorzystać posiadane umiejętności, nie boi się ciężkiej pracy i wyzwań, a także efektywnie realizuje stawiane sobie cele, wówczas na pewno drzwi do zrobienia kariery staną przed nią otworem.

Bądź pewna siebie

Od najmłodszych lat kobietom wpaja się, że skromność jest wartością, którą powinny skrzętnie pielęgnować. Jednak, aby osiągnąć sukces nie możesz pomniejszać wartości własnych osiągnięć lub pozwalać, żeby inni przypisywali sobie Twoje działania. Naucz się brać pod uwagę własne potrzeby, reakcje i zachowania. Nie bój się wyrażać swojego zdania, nawet, gdy jest ono odmienne od opinii otoczenia.

Musisz być świadoma własnej wartości i widzieć sens w wyznaczanych sobie celach. Bądź wytrwała i konsekwentna w działaniu, a porażki i niepowodzenia traktuj jako cenne doświadczenie. Naucz się opanowywać swoje emocje i rozgraniczać życie zawodowe od prywatnego.

Korzystaj z wiedzy

Nie wystarczy chcieć coś zrobić i czekać na okazję aż może przyjdzie bardziej odpowiedni czas na realizację pomysłu. Po to zdobywałaś wykształcenie i doświadczenie, aby umieć zamienić posiadaną wiedzę teoretyczną w praktyczne działanie. Masz swoją pasję, dobrze się na czymś znasz? Wykorzystaj to. Połącz przyjemne z pożytecznym i osiągnij sukces.

Dobry biznesplan

Nie próbuj robić wszystkiego na raz. Dobry biznesplan pozwoli Ci realizować konkretne założenia krok po kroku i na bieżąco rozwiązywać problemy. Pomoże Ci także określać, które cele są w danym momencie priorytetowe, które są nieco mniej ważne, i możesz się nimi zająć w drugiej kolejności oraz te, od których w danym momencie niewiele zależy i spokojnie można je odłożyć w czasie.

Pamiętaj, że zdolności przywódcze, pewność siebie, przedsiębiorczość, kreatywność i silna potrzeba samorealizacji to cechy pożądane u kobiety, która chce odnieść sukces zawodowy. Ale jedynie oparte na ciężkiej prac oraz wierze w powodzenie własnych działań zaowocują i przyniosą realizację marzeń.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26336 )
Array ( [docId] => 26336 )