Jak pozyskiwać pracowników o szczególnym potencjale

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 14-06-2012 r.

Każdemu pracodawcy zależy na posiadaniu pracowników szczególnie oddanym pracy, wykorzystującym przy tym swoje talenty i posiadane doświadczenie. Odpowiednie zarządzanie takimi osobami pomoże zbudować znaczącą przewagę nad konkurencją, co przełoży się na przychody przedsiębiorstwa. Co przyciąga takich pracowników?

Lepsze warunki

Pracodawca, który chce pozyskać wartościowych pracowników, powinien znacząco wyróżniać się na tle konkurencji.

Najlepiej rozpocząć od zmiany warunków i atmosfery pracy. Wprowadzenie możliwości różnych form zatrudnienia jest dobrym początkiem. Należy rozważyć uruchomienie programu work-life balance, który poprawi renomę firmy.

Jasno sprecyzowane zasady rozwoju ścieżki zawodowej, pakiet motywacyjny i otwartość na innowacje, będą dodatkowymi argumentami dla specjalistów w danych dziedzinach.

Można wprowadzić pakiet dodatkowych nagród, przeznaczony tylko dla najlepszych pracowników. Wpłynie to nie tylko na dodatkową atrakcyjność dla specjalistów, ale również poprawi motywację reszty pracowników, chcących otrzymać wyróżnienie i nagrodę.

Wszystkie te zmiany wpłyną na prestiż i atrakcyjność firmy, a także znacząco poprawią efektywność prac zatrudnionych pracowników.

Kiedy pracodawca nie ma jednak czasu na czekanie aż wszystkie zmiany wejdą w życie lub zaczną przynosić korzyść, powinien zapewnić sobie odpowiednie wsparcie z zewnątrz.

Zatrudnij specjalistę

Pracodawca szukający utalentowanych pracowników powinien rozważyć zatrudnienie headhuntera. Jest to osoba specjalizująca się w poszukiwaniu ludzi o odpowiednich umiejętnościach.

Posiadając odpowiednie argumenty w postaci na przykład warunków panujących w Twojej firmie headhunter jest w stanie sprowadzić dla pracodawcy dowolnego specjalistę. Minusem takiego przedsięwzięcia jest koszt, z którym trzeba się liczyć zatrudniając headhuntera.

Każdy z tych sposobów jest dobry, aby pozyskać wartościowego pracownika. W połączeniu tworzą doskonałe narzędzie do zbudowania świetnego zespołu specjalistów.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26400 )
Array ( [docId] => 26400 )