Jak wyznaczać sobie cele

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 14-06-2012 r.

Umiejętność świadomego wyznaczania sobie celów jest niezwykle ważna w dzisiejszym życiu - tak samo zawodowym jak i prywatnym. Warto zapoznać się z informacjami na temat jak zrobić to poprawnie i co najważniejsze - skutecznie.

Wyznaczone cele nie są osiągalne bez pracy. A w dzisiejszym świecie każdy chciałby mieć wszystko od razu bez żadnego wysiłku. Jest to naprawdę zgubne myślenie, które powoduje samoograniczanie własnego potencjału.

Wpływ na osiąganie celów ma także chęć zrobienia mnóstwa rzeczy w jednej chwili. Wynika z tego niestety jedynie brak postępu.

W jaki sposób właściwie wyznaczać swoje cele:

  • koniecznie zapisz swój cel;
  • wybierz jeden główny cel i maksymalnie dwa lub trzy poboczne, ale związane w jakiś sposób z głównym. W ten sposób będziesz mógł się skupić na każdym z nich po kolei aż osiągniesz cel właściwy;
  • zaplanuj swoją drogę do celu. Zapisz swój plan działania, który ma pomóc osiągnąć Twój cel;
  • kiedy wykonasz pozostałe punkty, zostaje już tylko jedno. Działanie ukierunkowane na sukces. Trzeba wykonywać kroki w tym kierunku. Bez działania nie odniesie się sukcesu. Ale samo działanie bez uwzględnienia pozostałych punktów nie ma sensu, ponieważ jest bezcelowe i nieprzemyślane.

Podczas drogi do celu nie obwiniaj się, że nie działałeś wcześniej. W niczym Ci to nie pomoże, a może jedynie zaszkodzić. Ważne, że działasz teraz, tylko to się liczy.

Nie odkładaj też działania na później. Właściwa pora jest dzisiaj, nigdy nie będzie lepszego dnia. Ludzie są w stanie przeczekać całe życie w oczekiwaniu na lepszy moment. Nie zmarnuj swojej okazji i nie zwlekaj.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26398 )
Array ( [docId] => 26398 )