Jak znaleźć dodatkowe źródła dochodów

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 25-05-2012 r.

Dzisiejszy świat oferuje wiele możliwości zdobycia dodatkowych źródeł dochodu. To doskonałe rozwiązanie, gdy szybko potrzebujemy pieniędzy. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, jak takie źródło znaleźć.

Świat informacji

Żyjemy w czasach globalizacji oraz wszechobecnej informacji. Największym jej źródłem jest internet. Tak samo łatwo, jak udało Ci się dotrzeć do tego artykułu, tak możesz znaleźć dodatkowe, dochodowe zajęcie. Wystarczy mieć otwarty umysł i sporo chęci do pracy, możliwości jest naprawdę dużo.

Źródła informacji

Szukając krótkoterminowej pracy, warto rozważyć wykonywanie dodatkowych zleceń związanych ze swoją profesją lub zainteresowaniami. W tym celu najlepiej poszukać ofert dla freelancerów zamieszczanych w internecie bądź prasie.

Czasem warto popytać wśród współpracowników. Często zapotrzebowanie na konkretnego wykonawcę roznosi się właśnie pocztą pantoflową. Dobrze też, jeśli zlecone zadanie pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami czy kwalifikacjami. Wykonasz je wtedy chętniej i sprawniej.

Kolejnym źródłem pozyskania dodatkowego dochodu są agencje pracy tymczasowej. Wystarczy, że zarejestrujesz się na ich stronach, a otrzymywać będziesz wybrane oferty. Najczęściej jest to praca fizyczna – inwentaryzacje czy obsługa taśmy produkcyjnej. W tym wypadku o zatrudnieniu nie decyduje bogatsze CV, lecz szybkość wysłania zgłoszenia.

Agencje te organizują też wyjazdy do pracy zagranicą, na dłuższy lub krótszy okres czasu. Może być to praca fizyczna, ale jeśli znasz język obcy masz szansę na to, że powierzona Ci zostanie większa odpowiedzialność.

Własna inicjatywa

Poszukując dodatkowej pracy, możesz także sam dać ogłoszenie reklamujące Twoje usługi. Jeśli zarejestrujesz działalność gospodarczą oferującą np. korepetycje czy fotografię ślubną, założysz własną stronę internetową, może przerodzić się ona w Twoje główne źródło utrzymania.

Biorąc zlecenie, zobowiązujesz się tylko do jego wykonania, nikt nie wymaga od Ciebie pracy na stałe. Ważne jednak, by nie zaniżać stawek za wykonanie zlecenia. Przed podjęciem takiej pracy warto odwiedzić fora, na których udzielają się freelancerzy i zorientować się w obowiązujących stawkach.

Pamiętaj jednak, by wykonywanie nowych obowiązków nie kolidowało z Twoją pracą stałą. Chyba że stopniowo chcesz z niej rezygnować, właśnie na rzecz freelancingu.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26323 )
Array ( [docId] => 26323 )