Jaką rolę w życiu kobiety może odgrywać praca

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 24-07-2012 r.

Praca zawodowa jest coraz ważniejszą kwestią w życiu przedstawicielek płci pięknej. Kobiety coraz częściej decydują się na karierę zawodową. Jaką rolę tak naprawdę w życiu kobiety może odgrywać praca?

Sposób na zmianę życia

Jednym z podstawowych powodów, dla których kobiety decydują się na podjęcie pracy zawodowej, jest dokonanie zmian w swoim życiu i chęć zrobienia czegoś dla samej siebie. Obowiązki związane z prowadzeniem domu czy wychowywaniem dzieci w wielu przypadkach nie są spełnieniem marzeń kobiety.

Dopiero praca zawodowa, robienie czegoś własnego oraz zdobywanie nie tylko środków finansowych, ale przede wszystkim doświadczenia dają kobiecie pełną satysfakcję. Praca zawodowa daje kobiecie możliwość zajęcia się czymś zupełnie innym niż obowiązkami zawodowymi. Stanowi formę odskoczni od domowej rzeczywistości. Pozwala poza tym na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji.

Chęć samorealizacji

Współczesne kobiety to z reguły osoby posiadające wyższe wykształcenie, dążące do zawodowego sukcesu. Praca czy to na konkretnym stanowisku czy nawet we własnej firmie pozwala paniom na samorealizację. Zatrudnienie jest sposobem na spełnienie swych osobistych pasji.

Potwierdzeniem tego mogą być chociażby sytuacje, kiedy kobieta wcale nie musiałaby pracować zawodowo. W części przypadków zatrudnienie mężczyzny wystarcza w pełni na pokrycie codziennych wydatków rodziny. Dlaczego wówczas kobiety mimo wszystko decydują się na pracę zawodową? Kariera pozwala im nie tylko na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji, ale przede wszystkim daje również poczucie spełnienia i pełnej niezależności.

 

Bycie matką jest… zbyt nudne

Podjęcie pracy zawodowej to również doskonały sposób na urozmaicenie swojego codziennego życia. Bycie matką i wychowywanie dzieci jest wprawdzie pasjonujące, jednak coraz więcej kobiet poszukuje w swoim życiu czegoś więcej. Wypełnianie jedynie obowiązków domowych nie daje spełnienia ich oczekiwań. Poza tym bardzo często sprawia, że w życiu niejednej pani pojawia się rutyna, która prowadzi do monotonnego trybu życia.

A przecież współczesna kobieta jest kobietą aktywną. Siedzenie w domu i zajmowanie się dziećmi nie jest dla niej dostatecznie fascynującym zajęciem. Łączenie roli matki i bizenswomen jest dopiero dostatecznym zadaniem, którego realizacja daje niejednej z pań wyjątkową satysfakcję. Praca zawodowa to z reguły sposób na dopełnienie samorealizacji kobiety, która częściowo ma miejsce podczas pełnienia roli matki. Połączenie tych dwóch ról daje paniom stu procentowe zadowolenie z życia.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26470 )
Array ( [docId] => 26470 )