Jakie serwisy społecznościowe pomagają w karierze

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 06-04-2012 r.

Portale społecznościowe to nie tylko serwisy ułatwiające kontakt ze znajomymi. Coraz częściej portale typu Facebook, LinkedIn czy GoldenLine odgrywają istotną rolę w budowaniu kariery zawodowej.

Podyskutuj na GoldenLine.pl

Jednym z najpopularniejszych w Polsce biznesowych portali społecznościowych jest GoldenLine.pl. Serwis łączy profesjonalistów z potencjalnymi pracodawcami. Rejestrując się w serwisie możesz stworzyć swój indywidualny profil biznesowy. Specjalne aplikacje umożliwiają nie tylko przygotowanie profesjonalnego CV, ale również ułatwiają wyszukiwanie interesujących Cię ofert pracy.

Poza tym, w zależności od interesującej Cię branży, twórcy serwisu prezentują Ci oferty zatrudnienia odpowiadające Twoim umiejętnościom i oczekiwaniom. Rozbudowana baza współpracujących z serwisem korporacji gwarantuje dostęp do ciekawych propozycji pracy.

Jednak korzystając z GoldenLine masz okazję nie tylko do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia, ale również do wymiany branżowych doświadczeń z innymi użytkownikami serwisu. Możliwość tworzenia tematycznych grup dyskusyjnych i uczestniczenie w rozmowach na forum pozwala na wymianę poglądów oraz poszerzenie znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach.

A może LinkedIn.com

Polscy internauci od niedawna mogą również korzystać z polskiej wersji najpopularniejszego na świecie biznesowego serwisu społecznościowego - LinkedIn.com. Główna funkcjonalność serwisu jest analogiczna do GoldenLine (polski produkt wzorował się na światowym gigancie). Portal pozwala Ci nie tylko na kreowanie własnej sylwetki biznesowej, ale również na poszukiwanie interesujących ofert współpracy czy na wymianę doświadczeń z pracownikami Twojej branży.

Zasadniczą cechą odróżniającą jednak LinkedIn od innych serwisów biznesowych jest możliwość dostosowania opcji posiadanego konta do Twoich biznesowych wymagań. Możesz wybrać konto w pełni bezpłatne, na którym będziesz mógł umieścić swoje CV i przeglądać oferty pracy. Natomiast dla osób bardziej wymagających, twórcy portalu przygotowali wersje kont płatnych, które wzbogacają standardową wersję w wyspecjalizowane filtry wyszukiwania bądź w możliwość bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami serwisu.

A co z Facebookiem i NK

Najpopularniejsze w Polsce portale społecznościowe, Facebook.com oraz NK.pl, również odgrywają istotną rolę w kształtowaniu zawodowej kariery. Coraz częściej pracodawcy weryfikują potencjalnych pracowników na podstawie ich aktywności w tego typu portalach. Z tego względu powinieneś pamiętać, że Internet jest platformą, do której każdy ma dostęp. Twoja jedna nierozważna wypowiedź na serwisie społecznościowym lub forum dyskusyjnym może negatywnie wpłynąć na Twój wizerunek w oczach pracodawcy.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26280 )
Array ( [docId] => 26280 )