Kariera czy rodzina

Kategoria: HR
Autor: Woźniak Wojciech
Data: 29-05-2012 r.

W dzisiejszych czasach, cały świat pędzi do przodu. W ten wyścig często dają się wciągnąć również ludzie którzy starają się rozwijać własne kariery. Stają oni wtedy przed różnymi wyborami, które mogą powodować wewnętrzne dylematy i poczucie winy. Jedną z takich decyzji jest wybór pomiędzy rodziną a karierą.

Wyścig coraz szybszy

Otaczająca rzeczywistość rozwija się bardzo dynamicznie, a tempo tego rozwoju sukcesywnie wzrasta. Jest to na pewno pozytywna wiadomość, wszak rozwój pozwala zwiększyć komfort życia. Problem pojawia się jednak w odniesieniu do kariery. Idąc do szkoły, dzieci coraz częściej są zmuszane do określenia swojego celu, który będą chciały osiągnąć w przyszłości. W ten sposób od najmłodszych lat wpadają w ciąg tego dynamicznego rozwoju. Szkoła, studia, praktyki, praca, szkolenia, kursy. Może to wszystko zaprocentować przewagą i zarobkami, ale co z resztą? Co z życiem i rodziną?

Postawić na karierę

Skupienie się tylko na karierze, jest bardzo częstym zjawiskiem. Ludzie myślą, że życie będą mogli zacząć, później, kiedy już rozwiną karierę. To myślenie podobne do tego z życiem na emeryturze. Odkładam całe życie, na emeryturze sobie poużywam życia”. Okazuje się potem, że jest już za późno, żeby go zażywać. Czas na „przeżywanie życia” jest teraz, nie kiedyś. Tak samo jest z rodziną.

Znaleźć złoty środek

Ciągłe podążanie za karierą, powoduje chroniczne przemęczenie, wypalenie, utratę zadowolenia, radości i satysfakcji. Satysfakcji, ponieważ nie ma z kim dzielić się sukcesami, skoro nie posiada się rodziny i przyjaciół. Dlatego przystopuj i przemyśl swoje poczynania. Odnajdź złoty środek, który pozwoli wyważyć wszystkie aspekty Twojego życia. Zastanów się, jak będzie wyglądała przyszłość, z kim dzielić będziesz sukcesy i pasje. Komu zostawisz dorobek swojego życia. Wbrew temu, co sądzą inni, nie musisz wybierać pomiędzy skrajnościami. Można mieć świetnie rozwijającą się karierę i rodzinę. Zauważ, że przeważająca większość ludzi sukcesu posiada rodzinę. To rodzina motywuje ich do dalszej wytężonej pracy. Zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26358 )
Array ( [docId] => 26358 )