Zawód optymalizator

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 31-08-2012 r.

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych zawodów. Jednym z nowszych zawodów jest optymalizator, który zyskuje coraz większą popularność. Czym się zajmuje i gdzie może znaleźć zatrudnienie?

Jakie jest zadanie optymalizatora? W odpowiedzi na to pytanie z pewnością pomoże odpowiedzieć sama definicja optymalizacji. Według definicji optymalizacja to nic innego jak wyznaczenia najlepszego, z punktu widzenia konkretnego kryterium jakości, rozwiązania. Takie samo zadanie ma również optymalizator. Osoba wykonująca ten zawód szczególnie poszukiwana jest w dziedzinie produkcji czy w procesach restrukturyzowania przedsiębiorstwa. Jednym słowem optymalizator to specjalista od ulepszania zasad działania danej firmy.

Zapotrzebowanie na optymalizatorów może wynikać z kilku czynników. Najważniejszym z nich są zachodzące na rynku zmiany oraz stale rosnąca konkurencja. Nie każde przedsiębiorstwo jest w stanie samodzielnie przebudować struktury własnej firmy czy wprowadzać nowe technologie. Optymalizatorzy, którzy na co dzień zajmują się przystosowaniem biznesów do zachodzących zmian, potrafią nie tylko sprawnie wprowadzić modyfikacje, ale również zaoszczędzić przy tym czas i środki. Zatrudnienie optymalizatora pozwoli Ci zwiększyć obroty swojej firmy bez nadmiernego inwestowania.

Wykonywanie tego zawodu jest dosyć opłacalne. Tym bardziej, że optymalizatorzy stanowią główny trzon zarządzania w przedsiębiorstwach pilnie potrzebujących zmian. Wysokości stawek wynagrodzenia wahają się w granicach 8 000-15 000 zł brutto. Zależne są od dziedziny działalności, jak również od stażu i doświadczenia. W wykonywaniu zawodu przydatne są studia inżynierskie, natomiast koniecznością są wysokie zdolności analityczne. Dzięki nim łatwo podejmuje się decyzje, które przyniosą widoczne i oczekiwane efekty.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26513 )
Array ( [docId] => 26513 )