Mini Coupe

Kategoria: Autosegment G
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 30-08-2012 r.

Mini Coupe, czyli wersja sportowa popularnego auta segmentu B premium, to auto zaliczane do klasy samochodów sportowych, czyli segmentu G. Ze względu na swą nietuzinkowość i zamożnego adresata, Mini i jego wszystkie wersje, zaliczają się do grupy aut premium. Mini I generacji, nawiązujący stylem do legendarnego brytyjskiego Mini z lat 1959-2000, pojawił się w sprzedaży w 2001 roku.

Wersja Cabrio I generacji do produkcji weszła w 2004 roku, zaś Mini Coupe produkowane jest od 2011 roku. Mini w wersji Coupe to pierwsze auto seryjnie produkowane, które reklamowane było tylko i wyłącznie za pomocą internetu. Pierwsza generacja nowego, współczesnego Mini, auto zaprojektowane według retro designu, ujrzała światło dzienne w 2001 roku.

Patrząc na auto, już na pierwszy rzut oka widać, że Mini One miał być do złudzenia podobny do legendarnego Mini, produkowanego przez blisko 40-lat w Wielkiej Brytanii. Mini One I generacji wytwarzany był w latach 2001-2006, zaś nieco odmłodzona, aktualnie oferowana II generacja auta, do sprzedaży trafiła w 2006 roku. Mini to nie jest auto dla każdego. Jest raczej symbolem zamożności i prestiżu i ulubionym autkiem osób z show biznesu, celebrytów, a przede wszystkim pań. W kręgach aktorskich czy show biznesowych, zwyczajnie nie wypada nie mieć Mini.

Główne zalety Mini Coupe, oprócz niepowtarzalnego stylu, to świetny układ jezdny oraz dobre skrzynie biegów. Użytkownicy auta narzekają jednak na mało wydajną wentylację i ogrzewanie, a także na zbyt słabą widoczność z wnętrza auta. Mini Coupe to prestiżowe i drogie, małe auto, które jako jedyne w swoim rodzaju, konkurencji rynkowej właściwie nie posiada.

 

W Polsce nowe Mini Coupe Cooper z silnikiem benzynowym 1.6 122 KM, kosztuje od 87 600 zł. Mocniejsza odmiana Cooper S z silnikiem benzynowym 1.6 184 KM to koszt rzędu 107 600 zł, zaś Cooper SD z mocnym dieslem 2.0 143 KM 111 600 złotych. Najdroższe Mini Coupe w specyfikacji John Cooper Works z mocnym silnikiem benzynowym 1.6 211 KM, to wydatek rzędu 132 800 złotych.

Używanych Mini Coupe na rynku wtórnym jeszcze nie ma, jako że to drogie a przede wszystkim nowe auto, którego produkcja i sprzedaż rozpoczęły się w 2011 roku.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl


Zobacz także:

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27611 )
Array ( [docId] => 27611 )