Czym jest Boot Camp Fitness

Autor: Stwora Sylwia
Data: 15-07-2012 r.

Nie boisz się porządnie zmęczyć, a ostry instruktor, który niczym dowódca wojskowy będzie zmuszał Cię do wysiłku ponad Twoje siły, będzie dla Ciebie dobrą motywację do przełamywania własnych słabości? Powinieneś spróbować sprawdzić swoje możliwości w ramach Boot Camp Fitness.

Co to takiego Boot Camp Fitness

Boot Camp Fitness wywodzi się od boot campu, czyli wojskowego programu szkoleniowego, jakiemu poddaje się rekrutów przed wstąpieniem w szeregi amerykańskiej armii. Treningi, oscylujące na granicach ludzkiej wytrzymałości pod okiem wydzierającego się sierżanta, stały się inspiracją do opracowania systemu zajęć ogólnorozwojowych, w którym podstawę stanowią elementy siłowe i wytrzymałościowe w formie interwałów, czyli ćwiczeń nastawionych na spalanie tkanki tłuszczowej oraz podniesienie wydolności organizmu. Boot Camp Fitness to forma zajęć wojskowych dla cywilów, która odchudza i kształtuje psychikę.

Jak wygląda trening BCF

Treningi Boot Camp Fitness odbywają się na świeżym powietrzu, w grupach liczących od 6 do 10 osób. Mogą mieć dwie formy. Pierwsza to zajęcia odbywające się codziennie wcześnie rano przez okres 4-8 tygodni w określonym miejscu w terenie. Zajęcia zaczynają się od dziesięciominutowej rozgrzewki, po której następuje część główna treningu, czyli bieganie, czołganie się, serie podskoków, pompek i przysiadów czy ćwiczenia z obciążeniem.

Charakterystyczna dla BCF jest również rywalizacja w podgrupach. Ta część trwa od 30-40 minut i wymaga od uczestnika pełnego zaangażowania i pracy na granicy wytrzymałości. Na zakończenie odbywa się stretching, czyli ćwiczenia rozluźniająco-rozciągające.

Druga forma Boot Camp Fitness to obóz treningowy, w czasie którego uczestnicy mogą korzystać z rad specjalistów ds. żywienia oraz specjalnie opracowanego jadłospisu.

Boot Camp Fitness pozwala przełamać własne słabości, pokonać ból, ale także uczy dyscypliny i wzmacnia psychikę. Dzięki temu systemowi treningów możesz się przekonać, że stać Cię na o wiele więcej niż Ci się wydaje.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28078 )
Array ( [docId] => 28078 )