Gdzie można nauczyć się zumby

Autor: Stwora Sylwia
Data: 11-06-2012 r.

Dobra zabawa i ruch. To właśnie zumba, innowacyjny system ćwiczeń łączący w sobie elementy fitness i tańca. Aby nauczyć się zumby najlepiej wybrać się do klubu fitness, który prowadzi takie zajęcia.

Czym jest zumba

Twórcą zumby jest Alberto „Beto” Perez, znany kolumbijski choreograf, tancerz i instruktor aerobicu. Zainspirowany latynoskimi tańcami „Beto” przekształcił ich podstawowe kroki, tak aby były one łatwe do wykonania dla każdego. Połączył je z elementami aerobicu i w ten sposób powstała aktywność fizyczna, która kształtuje sylwetkę, poprawia samopoczucie i dodaje mnóstwa energii na co dzień.

W zumbie wykorzystywane są kroki zarówno tańców latynoskich, jak i międzynarodowych m.in. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, mambo, taniec brzucha, hip-hop, cha-cha, rumba, twist, itd. Wykorzystywane są tutaj również ćwiczenia cardio, elementy treningu wytrzymałościowego oraz kształtującego niemal wszystkie mięśnie.

Gdzie ćwiczyć zumbę

Zajęcia z zumby mogą znajdować się w standardowym programie klubów fitness, dlatego sprawdź, który z nich w Twojej miejscowości posiada je w swojej ofercie. Możesz również wejść na stronę zumba.com i w wyszukiwarce wpisać „poland”. Wyświetlą się adresy wszystkich polskich klubów, które prowadzą profesjonalne zajęcia z zumby oraz terminy treningów.

Ważne, abyś przy wyborze klubu pamiętał o sprawdzeniu, czy instruktorzy zumby posiadają odpowiednie szkolenia i certyfikaty na prowadzenie zajęć.

Jeśli początkowo wstydzisz się ćwiczyć z innymi lub w Twojej najbliższej okolicy nie ma kursów zumby, możesz zamówić DVD z całym programem treningowym.

Co założyć na zajęcia zumby

Decydując się na zajęcia z zumby, panie i panowie powinni zaopatrzyć się w buty sportowe odpowiednie do ćwiczeń na sali gimnastycznej oraz odzież nie krępującą ruchów, najlepiej spodnie biodrówki i przepuszczający powietrze top lub koszulkę.

Nie musisz się obawiać, że nie jesteś mistrzem tańca. Zumba to przede wszystkim dobra zabawa, a przy okazji pozwoli wyrzeźbić Twoje ciało, odstresuje Cię i pomoże nabrać pewności siebie.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28071 )
Array ( [docId] => 28071 )