Jak wyglądają zajęcia z Body Ball

Autor: Stwora Sylwia
Data: 15-07-2012 r.

Elastyczne i jędrne ciało, wzmocnienie mięśni kręgosłupa, praca nad właściwą postawą ciała, a przy tym relaks bez nadmiernego wylewania potów i zmęczenia. To jest możliwe dzięki Body Ball, czyli treningowi z piłką.

Czym jest Body Ball

Body Ball to nic innego, jak forma aktywności fizycznej podczas, której wszystkie ćwiczenia wykonywane są przy użyciu specjalnej piłki, która musi być dopasowana do wzrostu osoby ćwiczącej. Jeśli masz 140-155 cm wzrostu, przyrząd powinien mieć 45 cm średnicy. Mając od 156 do 170 cm wzrostu musisz zakupić 55-centymetrową piłkę, a od 171-180 cm wzrostu 65-centymetrową. Przy wzroście 181-190 cm potrzebna będzie Ci piłka w rozmiarze 75 cm. Dla wszystkich mających 191 cm wzrostu i więcej odpowiednia będzie piłka mająca 85 cm średnicy.

Przykładowe ćwiczenia z Body Ball

Jednym z podstawowych ćwiczeń na piłce są brzuszki. Połóż się tak, aby kręgosłup znajdował się na piłce, nogi rozstaw na szerokość bioder. Ręce spleć za głową, łokcie trzymaj szeroko. Spinając mięśnie brzucha, unoś górną część kręgosłupa i powoli opuszczaj, rozluźnij mięśnie.

Innym ćwiczeniem z serii Body Ball jest wstawanie z półprzysiadu. Usiądź na piłce tak, aby stopy były ustawione na szerokość bioder, a kręgosłup był wyprostowany. Ręce opuść wzdłuż tułowia. Podnosząc pośladki nad piłkę, lekko pochylaj się do przodu. Ćwicz w rytmie oddechu, czyli przy wydechu wstawaj, przy wdechu siadaj na piłce.

 

Korzyści z Body Ball

Piłka jest powierzchnią niestabilną przez co wykonywane na niej ćwiczenia angażują do pracy większą ilość mięśni, zwłaszcza tych w obrębie kręgosłupa. Wzmacniane są mięśnie odpowiadające za naszą prawidłową postawę, ale pracują również inne partie ciała, tj. pośladki, brzuch, ramiona, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne i gibkie.

Trening z Body Ball to doskonałe rozwiązanie dla kobiet w ciąży. Proste i niewymagające ćwiczenia pozwolą rozluźnić i odciążyć mięśnie kręgosłupa, a dzięki temu zmniejszyć dolegliwości bólowe w jego obrębie, szczególnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym oraz krzyżowo-biodrowym.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28079 )
Array ( [docId] => 28079 )