Drinki bezalkoholowe - jak je przygotować

Kategoria: Napoje
Autor: Ziemichód Przemysław
Data: 26-09-2012 r.

Nie raz zdarza się nam, że idąc na spotkanie ze znajomymi, imprezę, przyjęcie odmawiamy picia alkoholu. Dobrze, jeśli w takich sytuacjach możemy wybrać piwo bezalkoholowe. Najczęściej, zupełnie bez sensu torturujemy się wodą mineralną lub colą. Mało który smakosz drinków zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje cała gama koktajli bezalkoholowych.

Like a virgin

Bezalkoholowe wersje popularnych drinków noszą często nazwę virgin – mohito, Margarita, Shirley, Pinacolada virgin. Sposób ich przyrządzania jest niezwykle prosty – albo usuwamy z koktajlu składnik alkoholowy (Pinacolada) albo zastępujemy go oranżadą, colą czy innym napojem bezalkoholowym (Mohito). W ten sposób, możemy zmodyfikować dowolny przepis, pod warunkiem, że po pominięciu alkoholu przepis wciąż będzie miał sens. Long Island Tea, Bahama mama, Old fashion – to tylko niektóre drinki, których nie przyrządzimy w ten sposób.

Zredukujmy alkohol

Na szczęście, żyjemy w czasach gdy na sklepowych półkach dostępne są rozliczne substytuty tradycyjnych produktów – kawa bezkofeinowa, mleko sojowe, jogurty beztłuszczowe, także, choć brzmi to groteskowo, alkohole bezalkoholowe. Do bezalkoholowego piwa przyzwyczailiśmy się już lata temu, nie mniej, na rynku dostępne są też wina bezalkoholowe a nawet bezalkoholowe likiery. W przypadku tych ostatnich chodzi raczej gęste syropy barmańskie, nie mniej wybór smaków (amaretto, triple sec, orzech laskowy, płatki róż, kokos itd.) znacznie ułatwi nam przyrządzanie ulubionych drinków.

Ogranicza nas tylko fantazja

Trzecią grupę stanowią koktajle od początku tworzone jako bezalkoholowe, mleczne mieszanki, połączenia soków owocowych itp. Wystarczy dobrać pożądane składniki i wstrząsnąć je z lodem. Nektar bananowy z sokiem z czarnej porzeczki,  mleko kokosowe z sokiem pomarańczowym, czy chociażby sok z arbuza i grenadyna. Jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia.

Przemysław Ziemichód

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35531 )
Array ( [docId] => 35531 )

Array ( [docId] => 35531 )