Jak się rozwija ciąża w drugim miesiącu

Kategoria: Ciąża i poród
Autor: Pietrzyca Olga
Data: 29-08-2012 r.

Objawy fizyczne jakich możesz spodziewać się w czasie drugiego miesiąca ciąży nie różnią się bardzo od tych z pierwszego miesiąca. W Twoim wyglądzie nie pojawią się większe zmiany, chociaż pod koniec drugiego miesiąca zmieni się obwód talii.

W tym okresie – jeżeli jeszcze nie powiedziałaś innym, że jesteś w ciąży - na pewno nikt się nie domyśli. W Twoim wyglądzie nie pojawią się większe zmiany. Pod koniec drugiego miesiąca możesz jednak zauważyć, że ubrania, które do tej pory były dobre stają się zbyt ciasne. Dzieje się tak za sprawą szybko rosnącej macicy. Oprócz zmiany w obrębie talii możesz odczuć, że biustonosz staje się także zbyt mały.

Embrion znajdujący się w przytulnym gniazdku jakim jest macica rośnie bardzo szybko. W piątym tygodniu ciąży zaczyna kształtować się układ krwionośny jako pierwszy w całym organizmie dziecka. Serce nabiera kształtów. Zbudowane jest z dwóch cewek sercowych. Jego wielkość można porównać do ziarnka maku. Na tym etapie można zobaczyć je już na usg.

Dzieci w łonie matki standardowo mierzone są od głowy do pośladków. Dokonując tak pomiaru dziecko pod koniec drugiego miesiąca ma wielkość około 1,3 centymetra.

W szóstym tygodniu życia płodowego następuje rozwój twarzoczaszki oraz powstają nerki, płuca i wątroba.

Pod koniec drugiego miesiąca dziecko bardziej przypomina już miniaturę człowieka niż płaza. Zaczyna wykonywać spontaniczne ruchy skrętne tułowia. Na tym etapie nie będziesz jeszcze tego odczuwała.

Objawy fizyczne jakich możesz spodziewać się w ciągu trwania drugiego miesiąca ciąży nie różnią się znacznie od tych z pierwszego miesiąca. Jedno jest pewne każda ciąża jest inna, bo każda kobieta jest inna. Niektóre kobiety całą ciążę będą miały nieprzyjemne objawy, a inne przeżyją wówczas najpiękniejszy okres w ich życiu.


Zobacz także:

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28988 )
Array ( [docId] => 28988 )