Jak się rozwija ciąża w pierwszym miesiącu

Kategoria: Ciąża i poród
Autor: Pietrzyca Olga
Data: 29-08-2012 r.

Pierwszy miesiąc ciąży to czas wielkich zmian. Chociaż nie wszystkie z nas są ich świadome w organizmie kobiety dochodzi do rewolucji. W jej następstwie za dziewięć miesięcy na świecie pojawi się nowe życie.

Pierwszym objawem ciąży jest zatrzymanie miesiączki. Jeżeli do tej pory miałaś bardzo regularne miesiączki, na pewno zwrócisz uwagę na jej opóźnienie. Niektóre z nas jednak do końca pierwszego miesiąca nie podejrzewają, że są w ciąży.

Dodatkowo mylące stają się tak zwane wczesne symptomy ciąży, które przypominają objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Do najczęstszych należą uczucie zmęczenia, rozdrażnienie, senność, obrzmienie gruczołów sutkowych, mdłości, wymioty, a także częstsze oddawanie moczu.

Gdy dojdzie do zatrzymania menstruacji a test ciążowy jest dodatni, możemy być pewne, że w naszym organizmie rozwija się mały człowiek.

Dowiadując się o byciu w ciąży potrzebujemy pewnego czasu, aby oswoić się z tą myślą. Dotyczy to również kobiet, które planowały poczęcie. Pod wpływem hormonów nachodzą Cię wątpliwości.

To normalne, w tym okresie pozwól sobie na specjalne traktowanie. To czas, aby zapoznać się ze zmianami jakie nas czekają. Od razu zrezygnuj z papierosów i alkoholu. Umów się również do ginekologa. Wcześniej rozpoznaj i wybierz zaufaną osobę. Lekarz będzie Ci towarzyszył do końca trwania ciąży a może będzie odbierał poród.


Zobacz także:

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28991 )
Array ( [docId] => 28991 )