Co powinno znaleźć się w wyprawce do szkoły

Autor: Pietrzyca Olga
Data: 27-08-2012 r.

Wakacje powoli dobiegają końca. Najwyższy czas rozpocząć przygotowania na nadchodzący rok szkolny. Zanim wybierzemy się do sklepu warto zrobić przegląd rzeczy, które mogą przydać się w kolejnym roku szkolnym oraz określić budżet.

Zanim wybierzesz się do sklepu

Wybierając się na zakupy, warto wcześniej zrobić przegląd rzeczy, które zostały z zeszłego roku szkolnego. Często plecak czy piórnik z powodzeniem można wykorzystać w kolejnym roku nauki.

Przed kompletowaniem wyprawki należy także określić budżet domowy, który możemy przeznaczyć na szkolną wyprawkę.

Do sklepu wybieraj się zawsze z wcześniej sporządzoną listą. Unikniesz wtedy pokusie kupowania rzeczy, które okażą się zbędne.

Zastanów się czy na zakupy nie wybrać się samemu. Młodsze dzieci nie rozumieją, że piękne, kolorowe i błyszczące zeszyty nie są niezbędne. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakupy z dziećmi, warto przed wyjściem z domu ustalić zasady obowiązujące w sklepie. Wytłumacz, że masz określoną liczbę pieniędzy oraz listę potrzebnych rzeczy.

W sklepie

Obecnie na ryku mamy bardzo duży wybór zeszytów, piórników, plecaków i innych rzeczy potrzebnych do szkoły. Kupując wyprawkę zwracaj uwagę na cenę. Pamiętaj także, że nie warto zawsze kupować najtańszych produktów. Wybieraj rzeczy w rozsądnej cenie, ale i dobre jakościowo. Co z tego, że kupisz najtańsze flamastry, jeżeli po kilkukrotnym użyciu będą do wyrzucenia.

Co jest niezbędne uczniowi? Na pewno książki - ich listę z reguły można dostać w szkole już pod koniec sierpnia. Oprócz książek potrzebne są zeszyty, piórnik z wyposażeniem, okładki na zeszyty i książki oraz naklejki na nie. Przyda się także plan lekcji, pojemnik na śniadanie, worek na obuwie zamienne oraz strój gimnastyczny. W zależności od wieku ucznia potrzebne będą jeszcze farby, plastelina, klej, nożyczki, taśma klejąca, blok rysunkowy i techniczny dla najmłodszych oraz kalkulator, segregator, cyrkiel i kalendarz dla starszych.

 

Bez względu na wiek potrzebny będzie plecak. Pamiętajmy, że plecaki noszone przez nasze dzieci są bardzo ciężkie. Dlatego ich ciężar powinien być rozłożony równomiernie na oba ramiona. Torby na jedno ramię są złe dla kręgosłupa dziecka. Warto więc zainwestować w dobry plecak, czyli taki z usztywnionymi plecami, stabilną rączką i możliwością przesuwania go za pomocą zamontowanych kółek.


Zobacz także:

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29102 )
Array ( [docId] => 29102 )