Co podarować tacie na dzień ojca

Kategoria: Savoir vivre
Autor: Valeeva Anna
Data: 18-06-2012 r.

Obdarowywać naszych najbliższych powinniśmy w każdej chwili naszego życia. Jest jednak jeden taki szczególny dzień w roku – 23 czerwca, kiedy mamy niepowtarzalną okazję podarować naszemu tacie coś wyjątkowego.

Zaprojektuj swój własny prezent

Zrobienie prezentu własnymi rękami nie oznacza wcale skąpstwa. Zazwyczaj takie prezenty są uznawane za bardziej wyjątkowe, ponieważ wymagają więcej zaangażowania niż gotowy prezent ze sklepu.

Na Dzień Ojca możemy przygotować deser w postaci ciasta - jeżeli nasz tata jest łasuchem, to na pewno się ucieszy i sprawi mu to przyjemność. W dzieciństwie robiliśmy laurki na zajęciach plastycznych w szkole, bądź w przedszkolu. Czemu samemu nie wykonać ramki z naszym wspólnym zdjęciem lub albumu ze zdjęciami sprzed lat? Taki prezent na pewno go rozczuli i będzie cieszył przez lata.

Prezent przemyślany

Zanim kupimy prezent musimy zastanowić się, w czym gustuje nasz tato, jak lubi spędzać czas. Dla osób aktywnie spędzających wolne chwile dobrym pomysłem na prezent będzie sprzęt do turystyki specjalistycznej, np. kijki do nordic walking czy nart biegówek na kolejny sezon. Podzielimy się w ten sposób z ojcem radością z jego witalności.

Z kolei, jeśli rodzic preferuje teatr czy dobrą książkę, warto rozważyć zakup biletu do teatru lub książki. Jeśli natomiast jest smakoszem, wino czy whisky z wyższej półki zawsze się sprawdzą.

Prezenty nieco droższe jak wieczne pióro czy spinki do mankietów to pomysły klasyczne i takie, które na pewno zostaną docenione przez ojców o bardzo wyrafinowanym guście.

Pamiętajmy jednak, że to nie prezent jest najważniejszy. Aby wywołać uśmiech i dumę naszego taty wystarczy czasem nawet sama kartka i serdeczne życzenia. Sama pamięć i czas wspólnie spędzony z pewnością będą dla niego wspaniałym prezentem.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Jak jeść zdrowo na co dzień

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29705 )
Array ( [docId] => 29705 )