Inwestycja w automatyczną identyfikację korzyścią dla placówki medycznej

Kategoria: Zarządzanie
Data: 30-06-2013 r.

Wiele szpitali prowadzi nowoczesne inwestycje informatyczne. Urządzenia do automatycznej identyfikacji zapewnią placówce wyższy standard pracy oraz świadczonych usług. Przemyślane i właściwie zaplanowane zakupy sprzętu informatycznego przyniosą wiele korzyści i szybki zwrot z inwestycji.

Większość placówek inwestuje w serwery, stacje robocze, sieci bezprzewodowe oraz wdrażają systemy informatyczne. Urządzenia do automatycznej identyfikacji nie stanowią priorytetowego zakupu, ale ich zakup i równoległe wdrożenie są opłacalne.

Nowoczesne rozwiązania do identyfikacji pozwalają nie tylko na zminimalizowanie liczby pomyłek, ale także wprowadzają nowy, wyższy standard pracy oraz świadczonych usług. Po przejściu na zautomatyzowany system wprowadzania i weryfikacji danych wiele czynności administracyjnych zostaje przyspieszonych i uproszczonych, co usprawnia pracę w szpitalach, od izby przyjęć przez oddziały, aptekę, aż po moment wypisu.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest identyfikacja za pomocą opasek z kodami kreskowymi, które pozwalają odczytać całą historię działań medycznych. Kluczowe znaczenie ma jakość nadruku i budowa opasek. Wiele błędów powstaje bowiem przez stosowanie materiałów, które szybko się niszczą i stają się nieczytelne, co może prowadzić do błędów w identyfikacji. Należy zatem uważnie dobrać technologię nadruku pod kątem zastosowania opaski.

Na rynku dostępne są dziesiątki modeli drukarek spełniających różne wymagania użytkowników w zakresie druku. Odpowiednio dobrana drukarka wykluczy błędy w drukowaniu opasek i zapewni jakość usług gwarantowanym pacjentom. Należy bardzo uważnie dobrać sprzęt i materiały eksploatacyjne, aby wdrożony system był skuteczny i pomocny.

Wkłady w drukarce powinny być łatwo wymieniane i pokryte powłoką antybakteryjną. Najlepiej sprawdzają się drukarki oferujące technologie bezpośredniego druku termicznego, gdzie potrzebne są łatwe w obsłudze urządzenia bez kalki.

Automatyczna identyfikacja obejmuje nie tylko opaski identyfikacyjne dla pacjentów, ale także wygodne bezprzewodowe drukarki oraz sieci. Przenośne urządzenia dla personelu apteki lub pracowników pobierających krew umożliwiają drukowanie etykiet z kodami kreskowymi tam, gdzie są potrzebne, np. przy łóżku pacjenta. Pozwala to także znacznie ograniczyć pomyłki, a także szybciej podać leki lub oznaczyć próbkę.

Piotr Kalicki, channel account manager.


Zobacz także:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Ochrona danych osobowych w gabinecie lekarskim – przygotuj się do dużych zmian

pobierz

Elektroniczna dokumentacja medyczna

pobierz

Jak zarządzać ryzykiem w ujęciu ISO 9001:2015

pobierz

Jak przygotować raport o sytuacji ekonomiczno-finansowej SPZOZ Nowy obowiązek dla kierownika

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29817 )
Array ( [docId] => 29817 )