Organ prowadzący musi wyrazić zgodę na pracę dyrektora w wakacje

Data: 29-06-2013 r.

Dyrektor szkoły, który chce nadzorować przebieg wakacyjnych prac remontowych, musi uzyskać zgodę organu prowadzącego. Nie może sam zrezygnować z urlopu wypoczynkowego w tym czasie. Jeśli, za zgodą organu, nie wykorzysta urlopu wypoczynkowego, będzie przysługiwał mu urlop uzupełniający.

Gdy dyrektor uważa, że jego obecność w szkole w czasie wakacji jest konieczna np. z powodu trwającego remontu, musi przed ich rozpoczęciem zwrócić się na piśmie do organu prowadzącego szkołę. Składa umotywowany wniosek o wyrażenie zgody na niewykorzystanie urlopu wypoczynkowego w określonym terminie i wymiarze. Zgoda organu prowadzącego jest konieczna, aby mógł pracować w czasie ferii czy wakacji. Nie może sam podejmować decyzji w tej sprawie.

Dyrektor szkoły feryjnej ma (tak samo jak nauczyciele zatrudnieni w szkole) prawo do urlopu w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii zimowych i letnich i w czasie ich trwania. W razie wykorzystania urlopu w wymiarze niższym niż 8 tygodni dyrektorowi szkoły przysługuje urlop uzupełniający w trakcie roku szkolnego. Wymiar tego urlopu to różnica pomiędzy 8 tygodniami a wymiarem wykorzystanego urlopu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29935 )
Array ( [docId] => 29935 )