Czy nauczyciele wiedzą, jak wypełnić świadectwa uczniów

Data: 11-06-2013 r.

Po zakończeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych dyrektor szkoły lub jego zastępca powinien dokonać kontroli dokumentacji prowadzonej przez nauczycieli: dzienników lekcyjnych, arkuszy ocen, świadectw szkolnych. Chociaż dokumentacja przebiegu nauczania jest systematycznie kontrolowana podczas całego roku szkolnego – na koniec roku należy przeprowadzić całościową kontrolę tych dokumentów.

Rolą dyrektora jest dopilnowanie, aby nauczyciele prawidłowo wypisali wszystkie świadectwa. Na świadectwach nie mogą być dokonywane żadne skreślenia, zatem każdy błędnie wypisany arkusz należy wypełnić od nowa.

Aby uniknąć dużej ilości błędów podczas tych czynności i nie doprowadzać do sytuacji, w której nauczyciele w pośpiechu przepisują 30 świadectw z powodu np. błędnie zapisanej nazwy szkoły, numeru ucznia lub nazwy przedmiotu - warto wykonać dwie czynności:

  1. zamieścić wzór prawidłowo wypełnionego świadectwa. Zdarza się nierzadko, że pomimo wzoru nauczyciele popełniają błędy.
  2. nakazać nauczycielom przygotowanie jednego świadectwa i przyniesienie dyrektorowi do kontroli. Jeśli będzie zawierało błąd – do przepisania będzie jedno świadectwo, a nie kilkadziesiąt.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30020 )
Array ( [docId] => 30020 )