eTwinnig - dlaczego warto z niego korzystać

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 29-09-2012 r.

eTwinnig to program pozwalający na edukację za pośrednictwem mediów elektronicznych. Czy warto skorzystać z takiego systemu edukacji? Jakie korzyści ze sobą niesie?

Na czym polega eTwinnig?

eTwinnig jest systemem edukacji świadczonej poprzez media elektroniczne. Nauczyciele i uczniowie z całego kontynentu są w stanie wzajemnie się komunikować. W edukacji wykorzystywane są multimedialne prezentacje, pakiet Microsoft Office czy komunikatory internetowe. Dzięki temu przepływ informacji jest sprawny bez względu na dzielącą uczestników odległość geograficzną.

Jak to działa?

Głównym założeniem eTwinnigu jest współpraca dzieci z wielu krajów. Uczniowie kontaktują się ze sobą za pośrednictwem strony internetowej, jak również wykorzystując różnego rodzaju aplikacje. W ramach programu poruszane są tematy, które jeszcze bardzie mobilizują uczniów do aktywności. Oparcie działania całej aplikacji na bezpośrednim kontakcie, stworzenie warunków do swobodnej wymiany myśli i projektów jest doskonałą okazją do współpracy najmłodszych w kwestii wielu zagadnień. Program, który oparty jest również na doświadczeniach konkursach czy eksperymentach ułatwia przyswajanie wiedzy poprzez doświadczenie.

 

Czy warto?

Zalet eTwinnigu jest wiele. Podstawowym jest przede wszystkim oswojenie dzieci z nowymi technologiami. Korzystanie z komputerów, internetu czy nowoczesnych aplikacji uświadamia im, jak dużym ułatwieniem we współczesnym świecie jest technologia i elektronika. Poza tym dzieci o wiele szybciej przyswajają nowe umiejętności. Dlatego też obsługa komputera nie powinna im sprawiać najmniejszych problemów.

Inna zaletą jest integracja. Dzieci kontaktując się ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, mają doskonała okazję nie tylko do podszkolenia znajomości języka obcego, ale również do poznania innych kultur czy zwyczajów. Dla kilkuletniego malca taka znajomość jest bardzo cennym doświadczeniem.

Kulik Katarzyna


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29952 )
Array ( [docId] => 29952 )