Walizki Wyobraźni – rekrutacja wielkopolskich przedszkoli do projektu

Autor: Wysocka Marta
Data: 06-09-2016 r.

Zapraszamy przedszkola publiczne, specjalne i integracyjne z Wielkopolski do bezpłatnego udziału w projekcie: „Walizki Wyobraźni”, którego celem jest przekazanie przedszkolom walizek wyposażonych w książki i akcesoria edukacyjne, przeszkolenie pracowników oraz utworzenie Lokalnych Klubów Czytelniczych.

Projekt potrwa od 1 października 2016 do 31 maja 2017 r.

Co zyska Państwa przedszkole?

Otrzymają Państwo walizkę wyposażoną w książki i akcesoria edukacyjne dla dzieci przedszkolnych do codziennej pracy na terenie swojego przedszkola. Walizki zostaną wyposażone w zestaw od 20-25 książek, dobranych przez specjalistów zajmujących się literaturą dziecięcą. Walizki są przekazywane nieodpłatnie i staną się Państwa własnością.

Dwóch wybranych pracowników Państwa przedszkola, weźmie udział w trzyetapowym szkoleniu organizowanym na terenie miasta Poznania. Osoby biorące udział w szkoleniu dowiedzą się w jaki sposób kreatywnie pracować z książką, wymienią się doświadczeniami oraz poznają znawców książek dla dzieci. Uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikat a także otrzymają gotowe scenariusze do pracy z wybraną literaturą.

Państwa placówka wyróżni się od innych przedszkoli dzięki utworzonemu przez Państwa Lokalnemu Klubowi Czytelniczemu zwanemu „Bajkowymi podróżami”, który jest nieodłączną częścią realizacji projektu.

Fundacja Serdecznik pokrywa koszt: zakupu i wyposażania walizek, zapewnia catering podczas szkoleń, materiały szkoleniowe oraz informujące o projekcie. Państwa Przedszkole otrzyma również tabliczkę informującą o udziale w naszym projekcie.

Jakie są obowiązki przedszkola biorącego udział w projekcie?

  • Organizacja raz w tygodniu warsztatów edukacyjnych dla dzieci przedszkolnych z wykorzystaniem książek i akcesoriów z walizki.
  • Utworzenie Lokalnego Klubu Czytelniczego zwanego „Bajkowymi podróżami” oraz organizowanie raz w miesiącu spotkań, w których wezmą udział rodzice i dzieci.

Informacje dotyczące szkoleń

Podczas szkolenia zostaną wykorzystane takie metody pracy jak: zajęcia warsztatowe, arteterapia, pedagogika zabawy, biblioterapia, prezentacje i wykłady.

Szkolenia zostaną zorganizowane na terenie Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, w godz. 9:30-15:30, w następujących terminach: 

I spotkanie -  październik 2016 (między 18 a 20.10)

II spotkanie -  luty 2017 (między 14 a 16.02)

III spotkanie - kwiecień 2017 (między 25 a 27.04)

Poprowadzą je doświadczeni trenerzy i pedagodzy.

Jak zgłosić się do projektu?

Zgłoszenia przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem: [email protected] w terminie od 5 – 23 września 2016 r.

Do projektu może zakwalifikować się łącznie 10 przedszkoli publicznych i 8 przedszkoli specjalnych lub z oddziałami integracyjnymi z Wielkopolski.

Z przedszkolami, które zakwalifikują się do projektu zostanie podpisane porozumienie. O zakwalifikowaniu się do projektu będziemy informować e-mailowo i telefonicznie.

Zapraszamy do udziału!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39459 )
Array ( [docId] => 39459 )