VAT-13 będzie można wysłać przez Internet

Kategoria: VAT i akcyza
Data: 10-05-2013 r.

Kolejne deklaracje będzie można wysłać przez Internet. Zarówno deklarację dotyczące podatku tonażowego – PT-1 i PT-2 jak i deklarację dla podatku od towarów i usług przedstawiciela podatkowego VAT-13 podatnicy wyślą za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Coraz więcej osób korzysta z możliwości wysyłania deklaracji przez Internet, dlatego Ministerstwo finansów przygotowało projekt w sprawie określenia rodzajów deklaracji, które mogą być składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

 

Podatnicy wyślą przez Internet następujące deklaracje:

  • oświadczenie o wyborze opodatkowania podatkiem tonażowym PT-1,
  • zeznanie o wysokości wartości podatku tonażowego należnego PT-2,
  • deklarację dla podatku od towarów i usług przedstawiciela podatkowego VAT-13.

Przy okazji projekt uporządkował katalog deklaracji, które można wysyłać przez Internet w paragrafie 1 punkty zostały uszeregowane według rodzajów deklaracji dotyczących danego podatku. Jednocześnie zrezygnowano ze wskazywania załączników do danej deklaracji w odrębnych punkach. Takie rozwiązanie ma poprawić czytelność rozporządzenia.

Nowe rozporządzenie wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu, a przestanie obowiązywać rozporządzenie Ministra Finansów z 19 grudnia 2007 r. w sprawie określenia rodzajów deklaracji, które mogą być składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej (Dz.U. z 2013 r. poz. 85 i 98).

Źródło: projekt z 24 kwietnia 2013 r. w sprawie określenia rodzajów deklaracji, które mogą być składane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 31371 )
Array ( [docId] => 31371 )

Array ( [docId] => 31371 )