Wylotówka na Janki będzie gotowa za 32 miesiące

Data: 15-04-2013 r.

GDDKiA właśnie podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie wylotu z Warszawy na Janki, na odcinku S8 Opacz - Paszków. Będzie kosztował ponad pół miliarda złotych. Wykonawcą jest firma Strabag Sp. z o.o.

Wylotówka Janki – Raszyn to droga krajowa, na której wspólnie przebiegają drogi krajowe nr 8 i nr 7, tworząc wspólny wjazd do Warszawy. Według GDDKiA średnie natężenie dobowe na tej drodze wynosi 61 240 pojazdów, jest to więc jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce. Dzięki nowej wylotówce na Janki w Alei Krakowskiej na odcinku od ul. Łopuszańskiej do Raszyna ruch ma spaść o około 25 tysięcy pojazdów na dobę, a w 2025 roku nawet o 50 tysięcy pojazdów na dobę.

Podpisany kontrakt opiewa na kwotę ponad 565 mln zł brutto. Przewiduje m.in. budowę 11,5 kilometra odcinka drogi ekspresowej od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz – Janki Małe – Paszków) wraz z odcinkiem drogi długości 2,4 km o klasie GP (główna przyspieszona) od węzła Janki Małe do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721. Obejmuje również budowę obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z tą trasą, węzłów drogowych: Sokołowska, Janki Małe, Paszków, obwodu utrzymania, miejsca kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego i miejsca obsługi podróżnych.

Źródło: GDDKiA

Aldona Kapica, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zobacz również:


Tagi: gddkia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 32036 )
Array ( [docId] => 32036 )

Array ( [docId] => 32036 )