Zmiany na drogach krajowych nr 91 i 9

Autor: Izabela Kunowska
Data: 10-10-2014 r.

Prawdopodobnie kierowcy będą mogli skorzystać z ostatniego odcinka drogi krajowej nr 91 we Włocławku już około 20 października 2014 r. Natomiast na drodze krajowej nr 9 w Radomiu powstaną dwa wiadukty. Niestety, jezdnia nie zostanie wyremontowana.

Na ostatnim, przebudowywanym odcinku DK nr 91 we Włocławku do wykonania pozostało jeszcze trochę prac. Będzie układana nawierzchnia asfaltowa, przygotowywane trawniki oraz sadzone drzewa i krzewy. Ponadto wykonawca musi jeszcze dokończyć również chodniki i ścieżki rowerowe. Obecnie prace odbywają się na jezdni prawej (w kierunku Łodzi) w obszarze Placu Powstania Styczniowego. Całkowita wartość przebudowy tego odcinka to niespełna 11 mln zł, z czego dotacja z UE wynosi ponad 9 mln zł.

Remont na DK nr 9 w Radomiu miał objąć więcej prac. Jednak zerwano umowę z poprzednim wykonawcą prac i ogłoszono nowy przetarg. Przez następne 1,5 miesiąca Miejski Zakład Dróg i Komunikacji w Radomiu będzie czekać na oferty firm zainteresowanych budową nowych wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października 2015 roku. Zamówienie obejmuje budowę dwóch obiektów mostowych nad linią kolejowa nr 8 wraz z łącznicami i włączenie do istniejącej jezdni ulicy Żółkiewskiego. Zostaną także wykonane nakładki asfaltowe na drogach objazdowych. W ramach inwestycji DK nr 9 nie zostanie już przebudowana między ulicą Zbrowskiego i Kozienicką.

Źródło:

edroga.pl, rynekinfrastruktury.pl

Izabela Kunowska, specjalista z zakresu transportu drogowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35864 )
Array ( [docId] => 35864 )

Array ( [docId] => 35864 )