Jak kontrolować przesyłki drogowe

Kategoria: Logistyka
Autor: Stwora Sylwia
Data: 30-10-2012 r.

Zlecając przedsiębiorstwu transportowemu dostawę przesyłki liczysz na to, że zostanie ona dostarczona do odbiorcy bez żadnych uszczerbków. Jednak zdajesz sobie sprawę, że kradzież czy uszkodzenia towaru to dość powszechne zdarzenia w przewozach drogowych. Przy wysyłaniu cennych rzeczy warto mieć możliwość kontrolowania przebiegu tego procesu. Jak skutecznie nadzorować poczynania przewoźnika?

Śledź on-line

Coraz więcej przewoźników czy firm spedytorskich umożliwia swoim klientom monitorowanie tego co dzieje się z ich przesyłką np. gdzie znajduje się samochód z ładunkiem, czy dostawa przebiega poprawnie, itp. poprzez specjalne platformy on-line. Zwykle na swojej stronie internetowej przedsiębiorca umieszcza prostą i szybką w obsłudze wyszukiwarkę, która poprzez wprowadzenie daty nadania przesyłki, jej numeru identyfikacyjnego, kodu pocztowego odbiorcy, itp. umożliwia wgląd w aktualny status Twojego ładunku.

Dowiesz się także jak dotychczas przebiega przewóz, czy nie było jakiś zakłóceń, czy towar jest nieuszkodzony, itp. Do korzystania z systemu danej firmy będziesz musiał posiadać odpowiednie hasło i login. Zadbaj o to, aby przy zawieraniu umowy z placówką posiadającą możliwość śledzenia przesyłki on-line dowiedzieć się, jak na jakich zasadach ona działa i zdobyć dane umożliwiające Ci dostęp do usługi.

Dzwoń lub proś o raporty

Bardziej tradycyjnym i szybszym sposobem sprawdzenia, gdzie znajduje się samochód z Twoja przesyłką i czy wszystko z nią jest w porządku jest kontakt telefoniczny bezpośrednio z kierowcą pojazdu. Uprzedź przewoźnika, że ze względu na wysoką wartość towaru chcesz mieć pełną kontrolę nad przewozem, dlatego chcesz jego numer telefonu, aby móc być w stałym kontakcie.

Możesz również poprosić, aby przedsiębiorca wysyłał Ci raporty z przebiegu dostawy np. na maila lub w formie sms-a. Niektóre firmy oferują monitorowanie ładunku poprzez wysyłanie specjalnych pracowników tzw. kontrolerów.


Zobacz także:

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 32150 )
Array ( [docId] => 32150 )