Przewozy multimodalne sposobem na tani transport

Autor: Stwora Sylwia
Data: 22-10-2012 r.

Międzynarodowy transport drogowy staje się coraz mniej opłacalny, choćby ze względu na wysokie koszty paliwa. Poszukując taniego transportu warto skorzystać z przewozów multimodalnych.

Zasady przewozów multimodalnych

Zgodnie z konwencją o międzynarodowym transporcie multimodalnym towarów, podstawą uznania przewozów za multimodalne jest równoczesne występowanie czterech warunków. Dotyczą one konieczności wykorzystania minimum dwóch pojazdów z różnych gałęzi transportu, ujednoliconej jednostki ładunku (np. naczepa siodłowa, wagon lub kontener), jednej umowy przewozowej oraz jednego wykonawcy, który zajmie się organizacją i przebiegiem procesu dostawy ładunku na całej trasie, czyli od miejsca przejęcia towaru w jednym kraju do punktu docelowego położonego na terenie innego państwa.

Najczęściej przewozy multimodalne realizowane są za pomocą transportu lotniczo-morskiego (tzw. sea-air) lub lotniczo-kolejowego (tzw. rail-air).

Optymalizacja kosztów transportu i ochrona środowiska

Nie tylko małe firmy chcą zoptymalizować koszty. Także przedsiębiorstwa prowadzące działalność na szeroką skalę światową i rynkowi liderzy szukają oszczędności, a to właśnie daje im system multimodalny.

Ponadto oprócz połączenia szybkości transportu lotniczego z niskimi kosztami przewozu drogą morską czy kolejową klienci otrzymują ściśle określony harmonogram rejsów, przejazdów czy przelotów oraz wykaz i czas miejsc ewentualnego przeładunku. Daje to możliwość dostosowania rodzaju środka transportu do specyfiki towaru oraz zaplanowania efektywnego, bezpiecznego i maksymalnie sprawnego schematu dostawy ładunku do odbiorcy.

Dodatkowo, rezygnując z przewozów samochodowych, zmniejszasz choćby emisję spalin co wspomaga ochronę środowiska.


Zobacz także:

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 32209 )
Array ( [docId] => 32209 )