Bezpieczeństwo w Calais – premier Beata Szydło rozmawiała z prezydentem Francji François Hollandem

Data: 20-09-2016 r.

W piątek odbył się nieformalny szczyt Unii Europejskiej w Bratysławie, na którym przywódcy 27 państw członkowskich (bez udziału Wielkiej Brytanii) dyskutowali o przyszłości Wspólnoty w obliczu Brexitu. Na marginesie nieformalnego szczytu Rady Europejskiej premier Beata Szydło rozmawiała z prezydentem Francji François Hollandem. Prezydent zapewnił, że podejmie odpowiednie kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w Calais.

W związku z problemami polskich kierowców w Calais, w którym według szacunków przebywa ponad 7 tysięcy migrantów, w Bratysławie na marginesie nieformalnego szczytu Rady Europejskiej premier Beata Szydło rozmawiała z prezydentem Francji François Hollandem. Zwróciłam się do niego z kwestią ochrony polskich przewoźników, którzy w tej chwili mają kłopoty w Calais. Pan prezydent zadeklarował sprawdzenie tego problemu i oczywiście podjęcie odpowiednich kroków – powiedziała premier. Jak poinformowała premier Beata Szydło prezydent Francois Holland sprawę polskich kierowców w Calais będzie monitorował i będzie w stałym kontakcie w tej kwestii. Prezydent François Hollande zapewnił, że podejmie odpowiednie kroki mające na celu zapewnienie na miejscu bezpieczeństwa, jak również zadeklarował sprawdzenie sygnałów świadczących o problemach polskich kierowców.

Również minister Witold Waszczykowski zadeklarował, że podjęte zostaną przez resort dyplomacji stosowne działania wobec strony francuskiej. Minister polecił przy tym polskiemu ambasadorowi interwencję u miejscowych władz oraz wyjazd konsula do Calais, aby ten na miejscu ocenił sytuację, porozmawiał z lokalną policją oraz spotkał się z polskimi kierowcami.

Źródło:

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39516 )
Array ( [docId] => 39516 )