Szkolenie bhp można przeprowadzić tylko dla jednego pracownika

Kategoria: Szkolenie BHP
Data: 21-11-2013 r.

Przedstawiciel handlowy może zostać zakwalifikowany do grupy pracowników administracyjno-biurowych i możliwe jest przeprowadzenie szkolenia bhp tylko dla niego. W przypadku przeprowadzania szkolenia bhp tylko dla jednej osoby obowiązują takie same reguły dotyczące dokumentowania szkolenia bhp, jak w przypadku szkolenia bhp dla grupy pracowników.

Warto pamiętać, że przepisy prawa nie różnicują zasad prowadzenia szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy zależnie od liczby szkolonych osób. Zatem, nawet przy szkoleniu jednej osoby, konieczne jest sporządzenie listy obecności.

Przepisy rozporządzenia w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy posługują się określeniami „pracownik zatrudniony na stanowisku robotniczym”, jak również „pracownik zatrudniony na stanowisku administracyjno-biurowym.” Jednocześnie postanowienia tego rozporządzenia nie definiują powyższych pojęć. Dlatego klasyfikując poszczególne stanowiska pracy do określonej grupy należy posługiwać się potocznym rozumieniem pojęć „robotnik” i odpowiednio „pracownik administracyjny, biurowy”. Dla tej klasyfikacji zasadnicze znaczenie będzie miał konkretny zakres zadań, jakie wykonuje dany pracownik.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Poznaj skuteczne sposoby zmniejszania ryzyka wypadków przy pracach na wysokości

pobierz

Odpowiedzialność za uchybienia w zakresie szkoleń bhp

pobierz

5 praktycznych przykładów omawiania bezpieczeństwa pożarowego w ramach szkoleń bhp ułatwi Ci przygotowanie szkolenia

pobierz

Ryzyko zawodowe a ergonomia stanowisk pracy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24383 )
Array ( [docId] => 24383 )