Szkolenie bhp on-line czy tradycyjne

Kategoria: Szkolenie BHP
Data: 10-02-2014 r.

Przy podejmowaniu decyzji o szkoleniu bhp w formie e-learningu, czy tradycyjnej, należy uwzględnić jego cele i odpowiedzieć na pytanie, która forma nauki umożliwi zdobycie niezbędnych umiejętności, tzn. np. czy szkolenie on-line z zakresu pierwszej pomocy lub ppoż. będzie tak samo skuteczne jak szkolenie z instruktorem i wypróbowanie wiedzy w praktyce?

Podejmując decyzję nie warto kierować się wyłącznie ceną .Należy sprawdzić , kto buduje program, jak często jest on aktualizowany, poprosić o pokazanie przykładów. Trzeba pamiętać nie tylko o opłacie za szkolenie bhp i wdrożenie, lecz również o koszcie wprowadzenia ewentualnych zmian sugerowanych przez użytkowników (np. dopasowanie przykładów do branży).

Istotną informacją jest również sposób badania efektywności nauki, nie może się on ograniczać do mierzenia ilości godzin spędzonych na platformie. Program powinien zawierać ćwiczenia, zadania problemowe do samodzielnego rozwiązania, testy lub quizy.

 

Szkolenia bhp e-learningowe nie są u nas jeszcze tak popularne jak tradycyjne. Ich atrakcyjna multimedialna forma i elastyczny czas pracy zyskują jednak coraz więcej zwolenników. Jeśli decydujemy się na wybór tej formy nauki warto zainwestować w program dobrej jakości, ustalić sposób oceny skuteczności szkolenia i kontrolować na bieżąco jego aktualizacje.

Efektywność takich szkoleń podniesie się, gdy szkolenia on-line połączymy ze spotkaniem ze specjalistą, aby mógł on bezpośrednio ocenić poziom posiadanej wiedzy, wyjaśnić wątpliwości, przeprowadzić ćwiczenia, podczas których sam sprawdzi stopień zrozumienia i praktyczne zastosowanie informacji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Poznaj skuteczne sposoby zmniejszania ryzyka wypadków przy pracach na wysokości

pobierz

Odpowiedzialność za uchybienia w zakresie szkoleń bhp

pobierz

5 praktycznych przykładów omawiania bezpieczeństwa pożarowego w ramach szkoleń bhp ułatwi Ci przygotowanie szkolenia

pobierz

Ryzyko zawodowe a ergonomia stanowisk pracy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 33803 )
Array ( [docId] => 33803 )