Dodatkowe korzyści z lokowania kapitału w fundusze inwestycyjne

Kategoria: Fundusze
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 30-07-2012 r.

Wydawać by się mogło, że zakup jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych to jedyna usługa jaką proponują swoim klientom TFI. Nic jednak bardziej mylnego. Korzystając z oferty poszczególnych Towarzystw, można liczyć na wiele dodatkowych propozycji, które zdecydowanie wzbogacają paletę usług funduszy inwestycyjnych.

Jedną z takich opcji – szczególnie dla osób, które myślą o swojej przyszłej emeryturze – jest prowadzenie specjalnych kont oszczędnościowo-inwestycyjnych. Tutaj w zależności od potrzeb, istnieje możliwość uruchomienia zarówno programu emerytalnego w trybie indywidualnym, jak też w ramach świadczeń pracowniczych.

Oczywiście istnieją także programy oszczędnościowe, które – oprócz emerytury – zostały stworzone z myślą o innych wydatkach. Chodzi m.in. o wsparcie finansowe przy zakupie nowego samochodu, mieszkania, wyjeździe na wakacje czy też np. sfinansowaniu studiów dla dzieci bądź innych bardzo pilnych potrzeb rodzinnych.

Dla szczególnie aktywnych uczestników rynku, którzy preferują systematyczne oszczędzanie z funduszami, TFI mogą zaoferować atrakcyjne pakiety inwestycyjne charakteryzujące się niższymi opłatami czy też prowizjami.

Istnieje także możliwość uruchomienia większej liczby rachunków dla tego samego klienta oraz wspólnych rejestrów małżeńskich. W tym ostatnim przypadku małżonkowie mogą prowadzić rejestr np. z myślą o przyszłości swoich dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu będą mieli możliwość inwestowania i pomnażania środków przez wiele lat, gromadząc wkład na mieszkanie lub czesne na studia dla małoletnich jeszcze pociech.

Ponadto TFI umożliwiają także prowadzenie inwestycji w walutach obcych. Z tego rozwiązania mogą skorzystać np. osoby, które podjęły pracę poza granicami kraju, a jednocześnie chcą lokować gotówkę w jednostki uczestnictwa.

Dla tych, najbardziej przezornych, którzy chcą zabezpieczyć swoją rodzinę i najbliższych przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, Towarzystwa wprowadzają możliwość ustanowienia dyspozycji np. na wypadek śmierci.


Zobacz także:

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24676 )
Array ( [docId] => 24676 )