Łatwy dostęp do funduszy inwestycyjnych

Kategoria: Fundusze
Autor: Pączkowski Krzysztof
Data: 30-07-2012 r.

Aby stać się nabywcą jednostek funduszy inwestycyjnych nie trzeba dysponować potężnymi środkami. Wystarczą niewielkie tylko zasoby, które – w ramach systematycznego programu oszczędzania – mogą urosnąć do całkiem sporych kwot. Oprócz skromnych wymogów kapitałowych, na uwagę zasługuje również szeroki wybór funduszy.

Tutaj kwoty - wymagane przez Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych - przy pierwszym zakupie jednostek, ale również przy kolejnych nabyciach, nie powinny być szczególnym obciążeniem dla uczestników rynku. Oferta jest skonstruowana, aby praktycznie każdy mógł skorzystać z dobrodziejstw inwestycji o charakterze masowym.

W wielu przypadkach, rozpoczęcie przygody z rynkiem kapitałowym (poprzez zakup jednostek uczestnictwa) to początkowy wydatek rzędu 100 zł. Kolejne nabycia wiążą się z koniecznością wyasygnowania 50 zł. Wydawać by się mogło, że to niewielkie kwoty i nie powinny nadszarpnąć domowym budżetem.

I tak też jest w rzeczywistości. Pojedyncza inwestycja ma dla klienta wiązać się z niewielkim uszczerbkiem w ramach bieżącej konsumpcji. Jej siła polega natomiast na tzw. procencie składanym, czyli dorzucaniu do portfela kolejnych sum i jednoczesnym reinwestowaniu już zgromadzonych środków.

Osoby zainteresowane lokowaniem pieniędzy na rynku kapitałowym powinny także zwrócić uwagę na bardzo bogatą ofertę funduszy. I nie chodzi tutaj tylko o możliwość wyboru pomiędzy funduszami o różnym rodzaju ryzyka (od pieniężnych, po zrównoważone i agresywne) czy też ewentualnej stopie zwrotu (potencjalnie wysokiej w przypadku funduszy akcyjnych i niskiej przy funduszach obligacji).

W interesie klienta, i w zależności od jego indywidualnych preferencji, istnieje także możliwość konstruowania odpowiednich planów oszczędnościowo-inwestycyjnych. Wypracowane w ten sposób środki mogą być przeznaczone później np. na wsparcie domowego budżetu, edukację dla dzieci czy też zakup nowego samochodu.


Zobacz także:

Pączkowski Krzysztof

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24682 )
Array ( [docId] => 24682 )