Gra na emocjach, czyli inwestycje emocjonalne

Autor: Szulik Katarzyna
Data: 17-10-2012 r.

Któż nie chciałby zarabiać na własnym hobby? Dzięki inwestycjom emocjonalnym jest to możliwe, bo tego rodzaju przedsięwzięcia to nic innego jak lokowanie pieniędzy i czerpanie zysków z własnych pasji oraz zainteresowań.

Inwestycje emocjonalne - co to takiego

Inwestycje emocjonalne to narzędzie, które oprócz możliwości osiągania wysokich stóp zwrotu ma znaczenie hobbystyczne dla inwestora. Inwestycje te obejmują przede wszystkim produkty kolekcjonerskie takie jak: sztuka (obrazy, rzeźby), antyki (meble, bibeloty), alkohole (wina) czy instrumenty (skrzypce, gitary).

Są one bardzo opłacalne, ponieważ nie tylko dywersyfikują portfel, ale z założenia są niezależne od decyzji banków oraz co najważniejsze nie reagują na zawirowania giełdowe czy na zmiany ekonomiczne.

Wartość emocji

Chociaż z pozoru korzyści płynące z inwestycji emocjonalnych mogą być bardzo interesujące dla potencjalnych inwestorów to jednoznaczne określenie ich wartości nie jest do końca możliwe. Coroczne badania prowadzone przez Capgemini Merrill Lynch w ramach raportu WordWealth Report nie wskazują jednoznacznie wartości tego sektora. Jedynie pośrednio można stwierdzić, że światowy rynek tych inwestycji w 2009r. miał wartość około 166 miliardów dolarów.

 

W co inwestować

Wiadomo, że największym zainteresowaniem inwestorów w tym sektorze cieszy się biżuteria oraz wina i antyki. Popularne są również zabytkowe samochody, jachty czy nawet samoloty. Mimo wszystko poruszanie się w tym świecie nie jest takie proste i wymaga dużej wiedzy ze strony inwestora. Dla tych, którzy nie mają czasu na to, by zagłębiać np. w tajniki sztuki w Polsce powstało wiele firm, które świadczą usługi w profesjonalnym pośredniczeniu w tego rodzaju przedsięwzięciach.


Zobacz także:

Szulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24897 )
Array ( [docId] => 24897 )