Rosną notowania waluty Bitcoin

Data: 02-12-2013 r.

Kurs wirtualnej waluty znalazł się na poziomie ceny uncji złote. W każdej chwili może spaść nawet o jedną trzecią, ale nie zraża to kolejnych nabywców. Bitcoinowa gorączka rośnie i nikt nie wie gdzie jest jej kres.  

Kurs Bitcoina po przekroczeniu 1 tys. dolarów amerykańskich wciąż podąża w górę. Od początku roku wzrósł on już o bagatela 8000%. W ślad za zwiększeniem wartości cyfrowej waluty rośnie jej popularność oraz liczba punktów akceptujących ten rodzaj płatności. Alternatywny rodzaj pieniądza przyjmują już nie tylko pasjonaci nowych technologii, ale także coraz częściej są to sklepy internetowe (od doładowań telefonów pre-paid po kruszce inwestycyjne) oraz naziemne placówki gastronomiczne. Nie wspominając o zagranicznych inicjatywach, jak możliwość płacenia w BTC za lot w kosmos, studia na cypryjskiej uczelni, czy innych dotychczas już zawartych transakcjach (m.in. zakup samochodu marki Porsche).

 

Od początku roku giełdowy kurs BTC wzrósł z 13,5 USD do ponad 1100 USD. W uproszczeniu można powiedzieć, że za jednego Bitcoina można było kupić uncję złotego kruszcu. Określenie „można było” jest w tym przypadku całkowicie na miejscu, bo już chwilę później kurs znalazł się poniżej 1200 USD, a przez moment spadał nawet do 1080 USD (13% od maksimum).

Ruchy rzędu +/-10-20, a nawet więcej procent w przypadku handlu cyfrową walutą są na porządku dziennym. Rekordowy w tym roku spadek, to ponad 70% w pięć dni w pierwszej połowie kwietnia.

Kurs Bitcoina w dolarach amerykańskich


Źródło: Stooq.pl
Bez wątpienia Bitcoin jest rozwiązaniem bezprecedensowym, a fakt, że zaczynają o nim dyskutować także politycy (m.in. w Niemczech i USA) świadczy o tym, że miejscami mógłby stanowić alternatywę dla obecnego systemu finansowego. I właśnie z tego powodu można oczekiwać, że przynajmniej niektóre kraje zechcą zdelegalizować cyfrowy pieniądz.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 33189 )
Array ( [docId] => 33189 )