Wymiana walut na kredyt hipoteczny w poniedziałkowe przedpołudnie

Data: 27-10-2013 r.

Notowania kantorowe są zróżnicowane. Zaobserwowane różnice kursów zwykle nie przekraczają 2-3 groszy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku regularnych transakcji nawet kilkugroszowa obniżka kursu waluty ma spore znaczenie. Szczególnie dla osób, które rozliczają swój kredyt hipoteczny samodzielnie wymieniając walutę i wpłacając na rachunek kredytowy.

Dla osoby, która co miesiąc kupuje 10.000 EUR notowanie niższe o dwa grosze oznacza prawie 2500 zł rocznych oszczędności.

Kupno waluty na kredyt hipoteczny

 

Wiele osób kupuje większe sumy EUR rano (od godz. 8:00 do 10:00) albo popołudniu (od godz. 14:00 do 17:00). Warto jednak zmienić przyzwyczajenia. Jak wynika z badań internetowej porównywarki cen kantorowych Quantor.pl, średni kantorowy kurs sprzedaży euro jest najkorzystniejszy przed południem. Z tych informacji wynika, że euro najlepiej kupować między godz. 11:00 a 12:00.

Najtańsze euro na południu Polski


Można również zaobserwować różnice w kursach kantorów z różnych regionów. Najdroższym województwem w przypadku euro okazało się woj. pomorskie. Aby dokonać korzystnej wymiany europejskiej waluty warto wybrać się do kantorów południowo-wschodnich stolic województw, małopolskiego i podkarpackiego.
Rzeszów i Kraków to również miejsca, gdzie korzystnie kupimy dolara amerykańskiego i funta szterlinga. Natomiast po franka szwajcarskiego warto się udać do Katowic lub Poznania.

Wymiana waluty - w dużych miastach mniejsze spready

Chcąc oszczędzić, na pewno rozsądnie zrobimy wymieniając walutę w dużym mieście, gdzie konkurencja między kantorami jest większa. Im większa konkurencja między kantorami tym mniejsze spready walutowe, co jest szczególnie zauważalne w przypadku wymiany większych kwot. Kupując w ten sposób 10 tys. euro zaoszczędzimy około 90 zł.

Wymiana waluty - najlepiej w poniedziałek

Mając więcej czasu na zakupy waluty warto zaplanować wymianę w odpowiednim momencie. Statystycznie najlepszym okresem na zakup większości walut jest początek tygodnia.

Wymiana euro w piątek i poniedziałek


W przypadku euro, opłacalne zakupy zrobimy jeszcze w piątek. Środa natomiast, okazała się statystycznie najgorszym dniem na zakup europejskiej waluty.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Haczyki na lokatach bankowych

pobierz

Oszczędzanie na rachunkach

pobierz

Wiesz jak pomnażać kapitał na FOREX

pobierz

Tajemnice sukcesu najbogatszych inwestorów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 24950 )
Array ( [docId] => 24950 )