Gmail - kilka kont w jednej skrzynce

Autor: Kędra Przemysław
Data: 29-08-2012 r.

Jeżeli posiadamy kilka kont pocztowych, wiemy jak ciężko zarządzać każdym z nich. Zobacz w jaki sposób zarządzać wszystkimi kontami pocztowymi - niezależnie od miejsca, w którym zostały założone - przy pomocy jednego konta Gmail.

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która posiada kilka kont pocztowych na przykład w celach osobistych, prywatnych - warto poznać mechanizm, który ułatwia ich zarządzanie.

Nie ma co ukrywać, że skrzynka pocztowa Gmail posiada wiele przydatnych funkcji, dlatego jeżeli mamy założone konto pocztowe w innym serwisie nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiązać je z serwisem Gmail.

W ten sposób będziesz mógł nie tylko odbierać wiadomości z kilku kont pocztowych w jednym miejscu, ale także wysyłać wiadomości wybierając utworzonego wcześniej nadawcę.

Aby zarządzać kilkoma kontami pocztowymi w serwsie Gmail, należy zalogować się na dowolne konto pocztowe i kliknąć przycisk Ustawienia (koło zębate).

Następnie przechodzimy do zakładki Konta i importowanie i odnajdujemy pozycję Wyślij pocztę jako. Musimy tam wpisać adres konta pocztowego, które chcemy przypisać do naszej skrzynki. W ten sposób, będziemy mogli z jednego konta pocztowego wysyłać wiadomości e-mail z różnymi nadawcami, tak jakbyśmy rzeczywiście logowali się na pozostałe konta pocztowe.

Gdy dodamy adres e-mail, będziemy musieli zalogować się na konto pocztowe, które chcemy powiązać z obecnym w celu weryfikacji.

W kolejnym kroku przechodzimy do pozycji Sprawdź pocztę na innych kontach i klikamy odnośnik Dodaj posiadane konto pocztowe POP3. Należy uzupełnić pola Użytkownik, Hasło, a także opcjonalnie wybrać, czy chcemy aby wiadomości przychodziły równocześnie na oba konta - czy tylko na nowy adres poczty e-mail (pozostaw kopię pobranej wiadomości na serwerze).


Zobacz także:

Kędra Przemysław

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34201 )
Array ( [docId] => 34201 )

Array ( [docId] => 34201 )