Kłopoty z odbieraniem poczty

Data: 20-11-2013 r.

Zacznij od sprawdzenia czy w ogóle masz połączenie z Internetem, np. otwórz jakąś stronę w przeglądarce internetowej. Jeżeli nie możesz odebrać e-maili po raz pierwszy od utworzenia konta pocztowego, to zapewne zostały nieprawidłowo podane jego parametry.

Sprawdź czy zostały poprawnie wpisane nazwa użytkownika i hasło do konta oraz adresy serwerów pocztowych. W tym celu przejdź do Narzędzia/Konta. W obszarze Poczta kliknij swoje konto e-mail oraz przycisk Właściwości. Teraz sprawdź czy informacje na karcie Serwery w obszarach Informacje o serwerze oraz Serwer poczty przychodzącej są prawidłowo wpisane oraz potwierdź ewentualne zmiany klikając OK oraz Zamknij.

Możliwe też, że Twój serwer pocztowy pozwala tylko na nawiązywanie tzw. bezpiecznego (szyfrowanego) połączenia. Aby je włączyć:

 1. Z menu Narzędzia wybierz Konta.

 2. W obszarze Poczta kliknij Twoje konto e-mail oraz przycisk Właściwości.

 3. Na karcie Zaawansowane w obszarze Poczta wychodząca zaznacz pole wyboru Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL).

 4. Potwierdź zmiany, klikając OK oraz Zamknij.

Poczta systemu Windows, podobnie jak np. Microsoft Word, potrafi sprawdzać pisownię w trakcie pisania e-maila – należy jednak wcześniej wybrać używany język. W tym celu:

 1. Z menu Narzędzia wybierz Opcje.

 2. Na karcie Pisownia w obszarze Język wybierz język sprawdzania pisowni.

 3. Zatwierdź zmiany wciskając Zastosuj oraz OK.

  Klikając adres e-mail znajdujący się na stronach WWW lub w jakimś dokumencie, Windows otwiera domyślnego klienta poczty, czyli program do obsługi poczty elektronicznej, który został ustawiony jako „najważniejszy” (po prostu używany przez Ciebie).

  Jeżeli korzystasz z Poczty systemu Windows a otwierany jest inny program pocztowy (np. Mozilla Thunderbird), możesz to zmienić w następujący sposób:

  1. Z menu Narzędzia wybierz Opcje.

  2. Kliknij przycisk Ustaw jako domyślny obok opisu Ta aplikacja NIE jest domyślnym programem poczty.

  Zaloguj się, aby dodać komentarz

  Nie masz konta? Zarejestruj się »

  Zobacz także

  Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

  pobierz

  Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

  pobierz

  Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

  pobierz

  10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

  pobierz

  Polecane artykuły

  Array ( [docId] => 34330 )
  Array ( [docId] => 34330 )

  Array ( [docId] => 34330 )