Walka ze spamem w Poczcie systemu Windows

Data: 20-11-2013 r.

Nowy klient pocztowy w systemach Windows Vista i Windows 7 ma wbudowane mechanizmy obrony przed niechcianymi wiadomościami e‑mail. Wiadomości, które w sposób oczywisty stanowią spam (np. reklamy) są automatycznie identyfikowane i przenoszone do specjalnego folderu o nazwie Wiadomości-śmieci.

Czułość filtra antyspamowego możesz regulować w zależności od tego czy przepuszcza on za dużo spamu (trzeba wtedy zwiększyć jego czułość) lub zbyt dużo ważnych wiadomości umieszcza w Wiadomościach-śmieciach (wtedy należy jego czułość zmniejszyć).

 

E-maile w folderze Wiadomości-śmieci powinieneś zawsze okresowo przeglądać aby upewnić się, że nie znajdują się tam ważne wiadomości e‑mail uznane pomyłkowo za spam.

Regulacji działania filtra dokonasz w następujący sposób:

  1. Uruchom Pocztę systemu Windows.

  2. Z menu Narzędzia wybierz polecenie Opcje wiadomości-śmieci.

  3. Teraz musisz wybrać odpowiedni dla Ciebie poziom ochrony.

Są następujące rodzaje ochrony:

  • Bez automatycznego filtrowania - jeśli chcesz całkowicie wyłączyć blokowanie wiadomości-śmieci. Pamiętaj jednak, że Poczta systemu Windows będzie i tak nadal blokowała wiadomości z domen i adresów e‑mail umieszczonych na liście zablokowanych nadawców.
  • Niski - jeśli nie otrzymujesz wielu wiadomości-śmieci i chcesz blokować tylko najbardziej oczywisty spam.
  • Wysoki - jeśli otrzymujesz wiele wiadomości-śmieci i chcesz zablokować jak najwięcej z nich.
  • Tylko lista bezpiecznych nadawców – jeśli chcesz otrzymywać wiadomości wyłącznie od osób oraz z domen, które znajdują się na liście bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że e‑maile od osób oraz z domen, które nie znajdują się na liście bezpiecznych nadawców, będą traktowane jak wiadomości śmieci. Takie rozwiązanie jest więc sensowne tylko wówczas, gdy np. dane konto pocztowe (adres e-mail) ma służyć tylko kontaktom np. z współpracownikami firmy, ale już nie z kontrahentami zewnętrznymi.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 34332 )
Array ( [docId] => 34332 )