Jeżeli komputer zawiesza się lub występują komunikaty błędu najlepiej jest najpierw spróbować naprawić uszkodzone pliki systemowe. W ten sposób może uda się uniknąć przywracania systemu lub jego ponownej instalacji. To najlepsze i najprostsze wyjście z sytuacji.
Wyskakuje błąd, nie działa menu Start
Co robić w sytuacji gdy komputer ciągle się zawiesza, albo też wyskakuje komunikat błędu. Usterki mogą być różne, może np. nie działać Start. Czy rozwiązaniem w tym przypadku będzie przywrócenie systemu Windows 10 poprzez ustawienia, czy konieczne będzie zainstalowanie wszystkiego od nowa? Jeżeli na komputerze występują takie awarie, to często można im w prosty sposób zaradzić. Przedstawiamy, jak można domowym sposobem sprawić, żeby komputer znowu zaczął pracować szybko.
Procedurę naprawiania uszkodzonych plików przeprowadza się następująco:
1. Prawym przyciskiem myszy należy kliknąć na symbol Windows i wybrać wiersz poleceń (jako administrator).
2. Najpierw trzeba zbadać bazę danych rejestrów Windows 10. W tym celu należy wpisać następujące polecenie i wcisnąć: Dism/Online/Cleanup-Image/CheckHealth. Sprawdzenie potrwa kilka minut.
3. Następnie trzeba sprawdzić, czy partycja Windows nie ma błędów. Robi się to poleceniem: Dism/Online/Cleanup-Image/ScanHealth.
4. Na koniec za pomocą aktualizacji Windows należy poszukać możliwych źródeł błędu. Robi się to poleceniem: Dism/Online/Cleanup-Image/RestoreHealth.
Jest szansa, że po przeprowadzeniu tej procedury komputer będzie pracował bezbłędnie. Jeżeli nie, to pozostaje przywrócenie systemu w ustawieniach. Natomiast nie wydaje się, żeby z takiego powodu groziła komputerowi ponowna instalacja całego systemu Windows 10. Zaletą Windows 10 jest to, że wiele rzeczy można zrobić samodzielnie, trzeba tylko wiedzieć jak. Powodzenia w autonaprawie komputera.
Zobacz także:
Tagi: firma, komputer w firmie
