Wyskakuje błąd, nie działa menu Start

Data: 25-07-2016 r.

Co robić w sytuacji gdy komputer ciągle się zawiesza, albo też wyskakuje komunikat błędu. Usterki mogą być różne, może np. nie działać Start. Czy rozwiązaniem w tym przypadku będzie przywrócenie systemu Windows 10 poprzez ustawienia, czy konieczne będzie zainstalowanie wszystkiego od nowa? Jeżeli na komputerze występują takie awarie, to często można im w prosty sposób zaradzić. Przedstawiamy, jak można domowym sposobem sprawić, żeby komputer znowu zaczął pracować szybko.

Jeżeli komputer zawiesza się lub występują komunikaty błędu najlepiej jest najpierw spróbować naprawić uszkodzone pliki systemowe. W ten sposób może uda się uniknąć przywracania systemu lub jego ponownej instalacji. To najlepsze i najprostsze wyjście z sytuacji.

Procedurę naprawiania uszkodzonych plików przeprowadza się następująco:

1. Prawym przyciskiem myszy należy kliknąć na symbol Windows i wybrać wiersz poleceń (jako administrator).

2. Najpierw trzeba zbadać bazę danych rejestrów Windows 10. W tym celu należy wpisać następujące polecenie i wcisnąć: Dism/Online/Cleanup-Image/CheckHealth. Sprawdzenie potrwa kilka minut.

3. Następnie trzeba sprawdzić, czy partycja Windows nie ma błędów. Robi się to poleceniem: Dism/Online/Cleanup-Image/ScanHealth.

 4. Na koniec za pomocą aktualizacji Windows należy poszukać możliwych źródeł błędu. Robi się to poleceniem: Dism/Online/Cleanup-Image/RestoreHealth.

Jest szansa, że po przeprowadzeniu tej procedury komputer będzie pracował bezbłędnie. Jeżeli nie, to pozostaje przywrócenie systemu w ustawieniach. Natomiast nie wydaje się, żeby z takiego powodu groziła komputerowi ponowna instalacja całego systemu Windows 10. Zaletą Windows 10 jest to, że wiele rzeczy można zrobić samodzielnie, trzeba tylko wiedzieć jak. Powodzenia w autonaprawie komputera.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 39261 )
Array ( [docId] => 39261 )