Imprezy integracyjne - korzyści dla firmy

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 23-08-2012 r.

Wyjazd integracyjny kojarzony jest z reguły ze wspólnym wypadem ze znajomymi z pracy. Imprezy organizowane są w różny sposób, który jest zależny od indywidualnych wymagań pracodawcy. Jednak czy organizacja wyjazdów integracyjnych może przynieść widoczne korzyści dla Twojej firmy?

Wyjazdy integracyjne i ich sposób organizacji w pełni zależne są od tego, w jaki sposób będziesz chciał je zorganizować. Mogą być formą służbowego szkolenia bądź grupowym wyjazdem na tzw. szkołę przetrwania. Im ciekawsza koncepcja, tym bardziej przychylne podejście podwładnych do Twoich pomysłów. Bez względu na charakter organizowanej imprezy, ma ona spełniać jeden zasadniczy warunek: wzmacniać relacje między Twoimi podwładnymi, budować między nimi wzajemne zaufanie, a także sprzyjać odreagowaniu stresu związanego z pracą.

Organizacja pomysłowego wyjazdu integracyjnego nie jest obecnie zbyt skomplikowana. Zadanie możesz zlecić firmie zewnętrznej, która zadba o każdy szczegół. Zapewni nie tylko miejsce pobytu i atrakcje dla pracowników, ale będzie również czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyjazdu. Dzięki temu z pewnością zaoszczędzisz czas, jaki sam musiałbyś poświęcić na te czynności. Musisz się jednak liczyć z kosztami, jakie będziesz musiał ponieść za wynajęcie profesjonalistów.

Impreza integracyjna nie musi Cię wcale narażać na duże koszty. Nie stać Cię na zorganizowanie wyjazdu na szkołę przetrwania czy paintball? Wspólne wyjście do kina na ciekawy film też będzie dobrym rozwiązaniem. Później zawsze możecie pójść do kawiarni i podzielić się wrażeniami. Ważne, żebyś aktywnie uczestniczył w tego rodzaju imprezach. Integracja z zespołem pracowników przyniesie wiele korzyści.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26066 )
Array ( [docId] => 26066 )