Jak przygotować biznesplan salonu kosmetycznego

Autor: Woźniak Wojciech
Data: 17-08-2012 r.

Przygotowanie rzetelnego biznesplanu dla salonu kosmetycznego pozwala już na samym początku zyskać przewagę nad konkurencją. Ułatwia również zdobycie środków potrzebnych na prowadzenie działalności.

Biznesplan

Oczywiste jest, że tworząc biznesplan musi być on napisany przejrzyście, nie zawierać zbędnych elementów i w pełni oddawać rzeczywiste zamierzenia i możliwości. Biorąc pod uwagę rozmiar przedsięwzięcia, jakim jest otwarcie salonu kosmetycznego i koszty, które są z tym związane, większość przedsiębiorców będzie planowało zaciągnięcie kredytu. Wtedy właściwie biznesplan będzie decydował o tym, czy go otrzyma.

Elementy biznesplanu dla salonu kosmetycznego

Przykładowe elementy, które powinien zawierać właściwie napisany biznesplan salonu:

  • deskrypcja przedsięwzięcia
  • przedstawienie planu organizacyjnego
  • opis planu technicznego tj. zakładane wyposażenie salonu
  • przedstawienie planu zamierzonych działań marketingowych
  • opis działalności gospodarczej tj. celów, do których dąży, klientów docelowych, jego lokalizacji, godzin otwarcia itd.
  • przedstawienie planu finansowego tzn. planowanych kosztów, cennika usług, źródła finansów na rozpoczęcie działalności np. kredyty, środki własne
  • przeanalizowanie atutów przedsiębiorstwa oraz jego słabszych stron, opis konkurencji, ocena oferty, koszty jako zalety lub wady itd.

 

To jedynie przykładowe elementy, które jednak warto zamieścić w przygotowywanym biznesplanie salonu kosmetycznego. Można jednak zawrzeć w nim o wiele więcej informacji lub załączniki np. wzory ulotek, plakatów, wzór karnetów lub kuponów promocyjnych.

Biznesplan jest pomocą dla przedsiębiorcy, pozwala określić, które cele działalności zostały już zrealizowane i co zostało jeszcze do zrobienia. Dlatego też zachęcam do wyjścia poza powyższy schemat i zrobienie z biznesplanu narzędzia, ułatwiającego prowadzenie salonu kosmetycznego.


Zobacz także:

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26051 )
Array ( [docId] => 26051 )