Jak znaleźć klientów do firmy remontowo-budowlanej

Autor: Kaźmierczak-Błocisz Joanna
Data: 31-08-2012 r.

Firmy remontowo-budowlane raczej nie narzekają na brak zainteresowania swoimi usługami. W szczególności, gdy są to profesjonalne przedsiębiorstwa, oferujące wysokiej jakości prace. Jednak nawet w takim przypadku warto pamiętać o reklamie, która pomoże nam znaleźć nowych klientów dla naszej firmy.

Reklama

Bardzo istotną częścią każdej działalności jest Reklama, także firm remontowo-budowlanych. Tego rodzaju przedsiębiorstwa powinny w reklamie pokazać się z jak najlepszej strony, wskazując na swój profesjonalizm oraz bogate doświadczenie. Dużą część tej branży stanowią ekipy działające w szarej strefie, które się nie reklamują, dlatego wykonanie dobrej reklamy nie powinno być bardzo trudne.

Warto promować się w miejscach, w których można spotkać potencjalnych klientów, np. w pobliżu marketów budowlanych, terenach, w których budują się nowe osiedla lub domy. Również specjalistyczna prasa będzie dobrym miejscem na reklamę. Nie zapominajmy także o promocji w internecie. Warto zainwestować w reklamę na forach dla osób remontujących, budujących czy wykańczających swoje mieszkania. Duży efekt może przynieść także reklama w lokalnych mediach, co sprawi, że będziemy bardziej rozpoznawalni w najbliższym otoczeniu.

Marketing szeptany

Najlepszą formą reklamy jest nasza solidna praca. Szybko i poprawnie wykonany remont w jednym domu sprawi, że jego właściciel poleci usługi naszej firmy swoim znajomym. Jego zadowolenie i słowa uznania wśród współpracowników, członków rodziny może przysporzyć nam bardzo wielu klientów. Fakt, że ktoś rekomenduje nasze usługi jest naturalny tylko w sytuacji, gdy rzetelnie wykonamy naszą pracę.

Pamiętajmy, że działa to także w drugą stronę. Jeden nieudany remont może znacznie obniżyć prestiż naszej firmy. Nie bez znaczenia jest także zachowanie członków załogi firmy. Ich miłe i profesjonalne podejście także może sprawić, że klient będzie polecać świadczone przez nasze przedsiębiorstwo usługi.


Zobacz także:

Kaźmierczak-Błocisz Joanna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Bardzo dobry materiał! Chociaż można też się ogłosić na patformie, która zrzesza fachowców od różnych usług. Ja ogłosiłem sie na Building Companion https://building-companion.formstack.com/forms/dolacz_do_building_companion i polecam.

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu
data:

Świetny artykuł, bardzo mi się podoba. Jest wiele ciekawych sposobów na to, ale nie każdy ma czas aby się temu poświęcić. Oczywiście ten co nie zdaje sobie z tego sprawy to nic nie osiągnie, ale jak się to wie, to jest się do kogo zwrócić o pomoc. Zakładając swoją firmę wiedziałem już od samego początku, że będę musiał skorzystać z pomocy profesjonalistów. Zgłosiłem się do agencji marketingowej Nakatomi i świetnie wypromowali mój interes. Dzięki nim mam bardzo dużo klientów.

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26105 )
Array ( [docId] => 26105 )