Dacia Logan MCV

Kategoria: Autosegment C
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 30-06-2012 r.

Dacia Logan MCV, to teoretycznie odmiana kombi auta segmentu B. Z uwagi na rozmiary i pojemność wnętrza, Dacia Logan MCV zalicza się jednak do segmentu C, czyli do klasy niższej średniej. Produkcja Logana MCV rozpoczęła się w 2006 roku. Logan MCV powstał dzięki przedłużeniu płyty podłogowej wersji sedan.

Skrót MCV oznacza Multi Convival Vehicle, zaś auto stanowi połączenie samochodu kombi oraz minivana. W 2008 roku Logan MCV przeszedł stylistyczne zabiegi kosmetyczne. Auto występuje w wersjach 5- oraz 7-osobowej. Tylne drzwi otwierają się na boki, niczym w mikrobusie. Rynkowi konkurencji Dacii Logan MCV, to głównie wersje kombi, ale nie tylko, aut kompaktowych, czyli m.in. Renault Megane, Ford Focus, Opel Astra, VW Golf, Peugeot 308, Citroen C4, Toyota Auris, Honda Civic, Skoda Octavia, Kia Ceed czy Hyundai i30.

Zalety Dacii Logan MCV, to duża przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, szczególnie na tylnej kanapie, gigantyczny bagażnik w odmianie 5-osobowej oraz duża praktyczność nadwozia. To mały autobus i jednocześnie ciężarówka, a zarazem tanie auto. Logan MCV ma także dobry stosunek jakości do ceny.

Niektórzy właściciele Logana MCV skarżą się na za słabe wyciszenie wnętrza i nie zadowalającą ergonomię. Nie najlepszą opinię mają silniki diesla 1.5 dCi. Minusem Logana MCV jest duża utrata wartości z uwagi na mały prestiż marki.

Żeby stać się w Polsce właścicielem najtańszej nowej Dacii Logan MCV Access z silnikiem benzynowym 1.6 84 KM zapłacić trzeba 35 050 zł, co jest małą kwotą jak na tak duże nowe auto. Nieco lepiej wyposażona, pięcioosobowa odmiana Story z silnikiem jak wyżej, kosztuje 39 550 zł, a z instalacją LPG 43 850 zł. Takie samo auto z silnikiem diesla 1.5 75 KM dCi FAP to koszt 45 250 zł. W 7-osobowej wersji Logan MCV Story z silnikiem benzynowym 1.6 84 KM i instalacją LPG kosztuje 45 850 zł, zaś z silnikiem wysokoprężnym 1.5 75 KM dCi FAP 47 250 zł.

Ceny używanych Dacii Logan MCV z 2007 roku, czyli początku produkcji, mają rozpiętość od 15 do 23 tys. zł w zależności od stanu i przebiegu. Z uwag na walory praktyczne, auto to często wykorzystywane jest przez małe firmy usługowe lub nawet korporacje taksówkowe, więc uważajmy polując na używanego Logana MCV. Ceny używanych Loganów MCV z lat 2009-2010 wahają się od 25 do 30 tys. zł.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl


Zobacz także:

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27461 )
Array ( [docId] => 27461 )