Jakie są założenia diety 13-minutowej

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 13-08-2012 r.

Jednym z podstawowych ograniczeń związanych ze stosowaniem diety odchudzającej jest niemożliwość podjadania pomiędzy posiłkami. Jeśli masz z tym problem, a chciałbyś pozbyć się kilku kilogramów, zastosuj dietę 13-minutową.

Założenia diety Vitaline

Pomysłodawczynią 13-minutowego sposobu na walkę ze zbędnymi kilogramami jest Amerykanka Nora Elizabeth Lane. Napisała ona książkę „The 13 Minute Diet”, w której opisała dietę Vitaline opierającą się na założeniu „Jedz bardzo często, za to niewiele i chudnij!”.

Częstotliwość spożywania kolejnych posiłków jest faktycznie bardzo wysoka, jedzenie dostarczamy organizmowi co 13 minut. Ta reguła musi być stosowana bezwzględnie, aby uzyskać pożądany rezultat. Druga zasada dotyczy wielkości zjadanych posiłków. Zwykle porcja ma wielkość łyżeczki do herbaty. Dieta trwa 2 tygodnie i pozwala zmniejszyć masę ciała o 2,5 kg.

Co jeść w czasie 13-minutowej diety

Dieta opracowana przez Norę Elizabeth Lane zakłada spożywanie w ciągu dnia trzech głównych dań o bardzo niskiej zawartości kalorii. Pozostałe małe posiłki należy dostarczać w co 13-minutowych ostępach czasowych. Ten sposób żywienia jest oparty przede wszystkim na proteinach. Znajdziesz je w rybach, mięsie, jajkach, soi, orzechach oraz roślinach strączkowych.

Do minimum ograniczone jest spożywanie węglowodanów, czyli ryżu, makaronów, kasz, słodyczy oraz pieczywa. Przez pierwsze 7 dni stosowania diety nie wolno pić alkoholu, w następnym tygodniu można wypić mały kieliszek wina oraz zwiększyć ilość owoców.

 

Dieta 13-minutowa to najlepsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie punktualność, lubiących podjadać między posiłkami, a przede wszystkim wytrwałych.

Nie jest zalecana fanom intensywnego i regularnego wysiłku fizycznego. W czasie trwania diety nie powinieneś nazbyt forsować organizmu ćwiczeniami. Najbardziej wskazane są spacery, pływanie i jazda rowerem, ale o charakterze rekreacyjnym.


Zobacz także:

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28378 )
Array ( [docId] => 28378 )