Gap year - jak sfinansować taką podróż

Autor: Kręglicka Olga
Data: 21-08-2012 r.

Coraz więcej osób marzy o tym, aby odciąć się na trochę od uporządkowanego życia, rzucić wszystko i wyjechać na trochę dłużej niż przewiduje to standardowy urlop. Gap year jest sposobem, aby to marzenie zrealizować.

Gap year zapoczątkowany został na zachodzie Europy. Bardzo wiele osób spotkanych na podróżniczych szlakach jest w wieku 19-20 lat i taką wyprawę traktuje jako czas na przemyślenia dotyczące swojej przyszłości. A ostatnio krąg ludzi zainteresowanych taką przerwą w życiorysie zaczął się powiększać o osoby z nawet kilkuletnim stażem w pracy.

Wybierając się w taką podróż można poznać odmienne kultury, języki, ciekawych ludzi, zdobyć nowe umiejętności oraz sprawdzić się w dziwnych i często niespodziewanie trudnych warunkach.

I tu pojawia się pytanie – jak sfinansować taką podróż?

Otóż część osób pracuje ciężko w korporacyjnym świecie, aby pewnego dnia móc to porzucić i ruszyć w stronę realizacji podróżniczych marzeń. Taka praca daje im możliwość zgromadzenia środków na tego typu wyprawę. Inni przeznaczają na to otrzymany spadek, czy sprzedają swój dotychczasowy dorobek. Jeszcze inni wynajmują mieszkanie i zysk z tego tytułu przeznaczają na podróżowanie. Zdarza się także, że firmy wysyłają swoich pracowników na tego typu wyjazdy w ramach przymusowego urlopu. Prawda jest taka, że może to bardzo otworzyć umysł i pozytywnie wpłynąć na zwiększenie kreatywności.

Ci, którzy już są w podróży, często próbują szukać dodatkowych możliwości zarobkowych – zakładają blogi, publikują artykuły i zdjęcia, czy sprzedają nabyte w trakcie podróży akcesoria.

 

To, co człowiek przeżywa i zyskuje dzięki takiej podróży, to wspomnienia i wiedza, która zostaje na całe życie. Trzeba tylko uważać, żeby nie przegapić momentu na taki wyjazd.


Zobacz także:

Kręglicka Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28940 )
Array ( [docId] => 28940 )