Najlepsze pomysły na majowe ferie - część 1

Autor: Omelczuk Maria
Data: 18-06-2012 r.

Marzą Ci się wcześniejsze wakacje? Albo chciałbyś może skorzystać z długiego, majowego weekendu? Rzuć okiem na nasze pomysły na najlepsze destynacje w tym wiosennym miesiącu! Kto wie, może zechcesz przedłużyć swoje wakacje także o czerwiec?

1. Mozambik – Kraj, który doświadczył wiele bólu i tragicznych przejść w swojej historii, w ostatnich latach stał się niezwykle interesującą i przyjazną ostoją w Afryce, miejscem gdzie przemysł turystyczny na szczęście nie rozwinął się jeszcze na tak wielką skalę. Fenomenalne, dzikie plaże, zatoki i laguny są uważane za jedne z najwspanialszych na Czarnym Lądzie, a poza tym cały czas pozostają jeszcze nieskalane nadmiarem hoteli, resortów i głośnych, wakacyjnych atrakcji. Warto odwiedzić jeden z dwóch głównych ośrodków: południowy Archipelag Bazaruto albo położony wyżej na północy w Zatoce Pemba Archipelag Quirimbas. Oba składają się z 6 pięknych wysp z palmami i kryształowo błękitnymi wodami, które kuszą dziewiczą przyrodą, a także faktem iż w maju odnotowuje się tutaj najmniejszą ilość opadów.

2. Greckie wyspy – Zbliża się lato, a więc wiele wysp rozpoczyna sezon atrakcji turystycznych, zwłaszcza sportów wodnych, którym możemy się tutaj oddać naprawdę w pełni. Do połowy maja można także skosztować wyśmienitych (i niedrogich!) ryb oraz owoców morza. Potem w całej Grecji zaczyna się zakaz połowów siecią, a co za tym idzie – znaczny wzrost cen dań rybnych w restauracjach i miejscowych tawernach. Mimo iż 1 maja jest Dniem Pracy świętowanym na całym świecie, to jednak duża część greckiego społeczeństwa, z racji swoich lewicowych przekonań, obchodzi go wyjątkowo hucznie. Zwie się on tutaj Protomagia i ma niezwykle barwny i radosny charakter; oprócz parad i pochodów, okna wszystkich domów dekoruje się girlandami kwiatów i warkoczami czosnku, aby odpędzić złe demony lenistwa. Co prawda nie daje to stuprocentowej skuteczności, aczkolwiek zabawa jest przednia!

3. Santa Lucia – Obecnie ma status niepodległego państwa, jednak w czasie swej burzliwej historii Santa Lucia przechodziła z rąk francuskich w brytyjskie aż 14 razy! Rozkoszuj się pustymi plażami poza sezonem i relatywnie małą wilgotnością (już w sierpniu zaczynają się potężne huragany, więc lepiej daruj sobie późniejszy okres!). Maj to miesiąc najsłynniejszego na całych Karaibach festiwalu jazzowego (St. Lucia Jazz Festival), który odbywa się od 1992 r. i zawsze przyciąga tłumy muzyków wraz z ich fanami z całego świata.


Zobacz także:

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29695 )
Array ( [docId] => 29695 )

Array ( [docId] => 29695 )