Najlepsze pomysły na majowe ferie - część 1

Autor: Omelczuk Maria
Data: 18-06-2012 r.

Marzą Ci się wcześniejsze wakacje? Albo chciałbyś może skorzystać z długiego, majowego weekendu? Rzuć okiem na nasze pomysły na najlepsze destynacje w tym wiosennym miesiącu! Kto wie, może zechcesz przedłużyć swoje wakacje także o czerwiec?

1. Mozambik – Kraj, który doświadczył wiele bólu i tragicznych przejść w swojej historii, w ostatnich latach stał się niezwykle interesującą i przyjazną ostoją w Afryce, miejscem gdzie przemysł turystyczny na szczęście nie rozwinął się jeszcze na tak wielką skalę. Fenomenalne, dzikie plaże, zatoki i laguny są uważane za jedne z najwspanialszych na Czarnym Lądzie, a poza tym cały czas pozostają jeszcze nieskalane nadmiarem hoteli, resortów i głośnych, wakacyjnych atrakcji. Warto odwiedzić jeden z dwóch głównych ośrodków: południowy Archipelag Bazaruto albo położony wyżej na północy w Zatoce Pemba Archipelag Quirimbas. Oba składają się z 6 pięknych wysp z palmami i kryształowo błękitnymi wodami, które kuszą dziewiczą przyrodą, a także faktem iż w maju odnotowuje się tutaj najmniejszą ilość opadów.

2. Greckie wyspy – Zbliża się lato, a więc wiele wysp rozpoczyna sezon atrakcji turystycznych, zwłaszcza sportów wodnych, którym możemy się tutaj oddać naprawdę w pełni. Do połowy maja można także skosztować wyśmienitych (i niedrogich!) ryb oraz owoców morza. Potem w całej Grecji zaczyna się zakaz połowów siecią, a co za tym idzie – znaczny wzrost cen dań rybnych w restauracjach i miejscowych tawernach. Mimo iż 1 maja jest Dniem Pracy świętowanym na całym świecie, to jednak duża część greckiego społeczeństwa, z racji swoich lewicowych przekonań, obchodzi go wyjątkowo hucznie. Zwie się on tutaj Protomagia i ma niezwykle barwny i radosny charakter; oprócz parad i pochodów, okna wszystkich domów dekoruje się girlandami kwiatów i warkoczami czosnku, aby odpędzić złe demony lenistwa. Co prawda nie daje to stuprocentowej skuteczności, aczkolwiek zabawa jest przednia!

3. Santa Lucia – Obecnie ma status niepodległego państwa, jednak w czasie swej burzliwej historii Santa Lucia przechodziła z rąk francuskich w brytyjskie aż 14 razy! Rozkoszuj się pustymi plażami poza sezonem i relatywnie małą wilgotnością (już w sierpniu zaczynają się potężne huragany, więc lepiej daruj sobie późniejszy okres!). Maj to miesiąc najsłynniejszego na całych Karaibach festiwalu jazzowego (St. Lucia Jazz Festival), który odbywa się od 1992 r. i zawsze przyciąga tłumy muzyków wraz z ich fanami z całego świata.


Zobacz także:

Omelczuk Maria

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

  • Kancelaria Radcy Prawnego Marek Foryś

    ul. Słupecka 9/1, Gdynia

    Wyświetl wizytówkę
  • Kancelaria MERITUM

    ulica Westerplatte 13/5, 31-033 Kraków

    Wyświetl wizytówkę
  • Kancelaria Radcy Prawnego Radosław Tymiński

    Łukowska 9 Lok. 126, 04-133 Warszawa

    Wyświetl wizytówkę
  • Kancelaria Prawna Iurisco Edyta Przybyłek

    ul. Zgrzebnioka 28, 40-520 Katowice

    Wyświetl wizytówkę
  • Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Majcherczyk

    ul. Stawowa 4 lok. 39, 41-200 Sosnowiec

    Wyświetl wizytówkę
  • THE N.E.W.S. LAW CENTER Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

    ul. Kazachska 1/89, 02-999 Warszawa

    Wyświetl wizytówkę
  • adwokat Wojciech Rudzki - kancelaria adwokacka

    Józefa Piłsudskiego 40/4 Kraków 31 - 111

    Wyświetl wizytówkę
  • Kancelaria Radcy Prawnego Robert Dudkowiak

    ul. Jana Pawła II 11 lok. 5, 62-300 Września

    Wyświetl wizytówkę
  • Kancelaria Adwokacka Adwokata Piotra Sęka

    ul. Narutowicza 44 lok. 20, 90-135 Łódź

    Wyświetl wizytówkę
  • Kancelaria Radców Prawnych ARVE M.Kusztan & R.Ponichtera Sp. K.

    ul. Czysta 4, 50-013 Wrocław

    Wyświetl wizytówkę
Array ( [docId] => 29695 )
Array ( [docId] => 29695 )

Array ( [docId] => 29695 )