Jak poradzić sobie z chorobą lokomocyjną dziecka

Autor: Pietrzyca Olga
Data: 23-08-2012 r.

Zespół przykrych objawów występujących przy okazji podróży może zepsuć najlepszą wycieczkę. Dlatego jeżeli nasze dziecko choruje na chorobę lokomocyjną, warto zadbać o pewne szczegóły, tak aby podróż była miła dla wszystkich jej uczestników.

Przed jazdą samochodem

Oto lista rzeczy, która pomoże Ci w tym zadaniu. Jeżeli jedziecie samochodem, przed podróżą powinien być on wywietrzony. Wszelkie zapachy spalin pogarszają sytuację. Warto również podać dziecku lekkostrawną potrawę. Jazda na pusty żołądek nie jest dobrym pomysłem, chociaż wielu rodzicom wydaje się, że ograniczając dziecku jedzenie nie zwymiotuje ono w czasie podróży. To postępowanie jest błędem.

Jeżeli wiemy, że nasze dziecko źle znosi podróż, skonsultujmy się z pediatrą. On zaproponuje odpowiednie środki przeciwdziałające mdłościom. Pomimo zadbania o wszelkie szczegóły, powinniśmy przygotować zestaw awaryjny. Torebka i wilgotne chusteczki, powinny znajdować się pod ręką. W razie, gdy dziecko zwymiotuje okaż mu zrozumienie.

W trakcie jazdy samochodem

Podczas jazdy warto zasłonić dziecku widok na zewnątrz. Patrząc na poruszające się krajobrazy i inne pojazdy zwiększamy ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Róbcie częste przerwy w podróży. Świeże powietrze i głęboki oddech poprawi samopoczucie.

Dziecko cierpiące na chorobę lokomocyjną powinno zawsze siadać przodem do kierunku jazdy i jak najdalej od osi kół.


Zobacz także:

Pietrzyca Olga

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 29061 )
Array ( [docId] => 29061 )