Mieszkanie - lepiej kupić czy wynająć

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 27-08-2012 r.

Mieszkanie - lepiej kupić czy wynająć Przystosuj formę mieszkania do etapu swojego życia Decyzja o tym, czy wynajmować czy kupić mieszkanie jest zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest etap życia, w którym obecnie się znajdujesz.

Przystosuj formę mieszkania do etapu swojego życia

Decyzja o tym, czy wynajmować czy kupić mieszkanie jest zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest etap życia, w którym obecnie się znajdujesz. Jeżeli jesteś osobą młodą, która dopiero wchodzi w dorosłe życie, być może powinieneś na początek pomyśleć o wynajmie niewielkiego mieszkania.

 

Zakup nowego M na etapie, kiedy jeszcze nie masz w pełni unormowanych spraw związanych ze swoim statusem cywilnym ani kwestiami zawodowymi jest zbyt pochopną decyzją. Po czasie może okazać się, że własne mieszkanie, które idealnie sprawdzało się w okresie kawalerstwa, zupełnie nie nadaje się dla młodego małżeństwa. Dlatego, jeżeli dopiero kształtujesz swoje życie, wybierz wynajem. Zagwarantuje Ci on swobodę ewentualnej zmiany.

Wynajem bardziej opłacalny

Analiza obecnego rynku nieruchomości dowodzi jednak, że zakup własnego mieszkania może być po prostu nieopłacalny. Porównując opłaty związane z kredytem i koszty wynajmu mieszkania o tym samym metrażu, często okazuje się, że na oszczędności pozwoli nam ten drugi wariant. Poza tym w przypadku wynajmu koszty bardzo często podlegają negocjacji z właścicielem. Przy odrobinie szczęścia możliwe jest wynajęcie mieszkania o dość wysokim standardzie za stosunkowo niską cenę.

Katarzyna Kulik
Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Prowadzenie książki obiektu budowlanego

pobierz

Badanie stanu prawnego nieruchomości

pobierz

Niedozwolone klauzule w umowie pośrednictwa

pobierz

Ustanawianie urządzeń przesyłowych na gruntach

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35805 )
Array ( [docId] => 35805 )