Niektóre imprezy można sfinansować ze środków szkoły

Kategoria: Płace i finanse
Autor: Małgorzata Celuch
Data: 21-08-2014 r.

Jeżeli w planie pracy szkoły przewidziano - zaplanowano organizację konkretnych imprez można zaplanować środki na ten cel w planie finansowym szkoły. Można z nich finansować poczęstunek dla uczniów, nauczycieli oraz innych uczestników, osób biorących w nich udział.

Jeśli organizowana jest zabawa lub spotkanie związane np. z rozpoczęciem roku szkolnego, najczęściej stosowane są rozwiązania:

  1. wykorzystywanie funduszy pochodzących z dochodów własnych, których istnienie zmienia ustawa z 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych;

  2. finansowanie z funduszy rady rodziców;

  3. finansowanie z dodatkowych dobrowolnych składek uczniowskich;

  4. poczęstunek przynoszą nauczyciele: własnoręcznie robione sałatki, własnoręcznie pieczone ciasta, czasami dodatkowo uatrakcyjniając np. konkursem na najlepszy wypiek lub najsmaczniejszą sałatkę;

  5. poczęstunek przynoszą uczniowie/rodzice

Spotkania rady pedagogicznej oraz zapisane w statucie imprezy np. konkursy literackie, przedmiotowe czy turnieje sportowe mogą być finansowane ze środków szkoły. Jeżeli w planie pracy szkoły przewidziano - zaplanowano organizację takich imprez można zaplanować środki na ten cel w planie finansowym szkoły. Można z nich finansować poczęstunek dla uczniów, nauczycieli oraz innych uczestników, osób biorących w nich udział. Dozwolony jest również zakup materiałów biurowych (kleju, bibuły itp.) koniecznych do przeprowadzenia imprez szkolnych.

Ważne jest opisanie faktury za zakupione produkty przez pracownika merytorycznego szkoły (czyli niezwiązanego z działem księgowym, finansowym który dokonuje zakupów i przynosi fakturę np. za materiały do przygotowania wystawy czy konkursu; może to być nauczyciel) i wyraźne zaznaczenie, że jest to zgodne z działalnością statutową placówki.

Małgorzata Celuch, wicedyrektor zespołu szkół, specjalista prawa oświatowego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Array ( [docId] => 35556 )
Array ( [docId] => 35556 )

Array ( [docId] => 35556 )